בלשכת נתניהו מעריכים: גנץ יפרוש מהממשלה בשבוע הקרוב

  מוטי הלפרין No Comments on בלשכת נתניהו מעריכים: גנץ יפרוש מהממשלה בשבוע הקרוב

  ח"כ פנינה תמנו שטה, הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת ה- 25. זאת בהמשך למהלך שמוביל השר בני גנץ להגיע לבחירות. הליכוד הגיב וכתב: "בעיצומה של מלחמה ישראל זקוקה לאחדות ולא לפילוג. פירוק ממשלת האחדות הוא פרס לסינוואר, כניעה ללחצים הבינלאומיים ופגיעה אנושה במאמצים לשחרור חטופינו". בלשכת נתניהו מעריכים: פרישת גנץ מהממשלה – עד ליום רביעי הקרוב. "המועד המדויק טרם נקבע"

  צילום: Yonatan Sindel/Flash90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בלשכת נתניהו מעריכים: פרישת גנץ מהממשלה – עד ליום רביעי הקרוב. "המועד המדויק טרם נקבע"

  בשעה האחרונה עדכנו מסיעת המחנה הממלכתי כי יו״ר הסיעה, ח"כ פנינה תמנו שטה, הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת ה- 25. זאת בהמשך למהלך שמוביל השר בני גנץ להגיע לבחירות בהסכמה רחבה, עד לחודש אוקטובר, שנה לטבח.

  יו"ר סיעת המחנה הממלכתי, פנינה תמנו שטה: "השבעה באוקטובר הוא אסון שמצריך מאיתנו לחזור ולקבל את אמון העם, להקים ממשלת אחדות רחבה ויציבה שתוכל להוביל אותנו בבטחה מול האתגרים האדירים בביטחון, בכלכלה ובעיקר – בחברה הישראלית. הגשת הצעת החוק כעת, תאפשר לנו להעלות אותה עוד בכנס הנוכחי".

  הליכוד הגיב וכתב: "בעיצומה של מלחמה ישראל זקוקה לאחדות ולא לפילוג. פירוק ממשלת האחדות הוא פרס לסינוואר, כניעה ללחצים הבינלאומיים ופגיעה אנושה במאמצים לשחרור חטופינו".

  אשת התקשורת דפנה ליאל כותבת: "קצת סדר – כל חוק מחכה 45 יום לפני שעולה להצבעה. כך גם הצעת המחנה הממלכתי לפיזור הכנסת. אם יהיה רוב לפיזור הכנסת עוד קודם אף אחד לא יחכה להצעה הזו, והצעה אחרת לפיזור הכנסת תעלה להצבעה. אם לא יהיה רוב, ההצעה לא תעלה גם אחרי 45 יום כי מרגע שהיא עולה ונופלת אי אפשר לדון בה חצי שנה".

  פרשנינו הפוליטי יעקב ריבלין: "‏לשאלת רבים. מדוע גנץ הניח כעת הצעת חוק לפיזור הכנסת אם ממילא הוא לא יגיש אותה כך עוד לא מובטח לה רוב (הצעה שנופלת לא יכולה לעלות שוב חצי שנה). התשובה היא לצבור פז״מ לארבעים וחמשת הימים שכל הצעת חוק פרטית חייבת להמתין אלא אם כן היא מקבלת פטור שכמובן לא ינתן על ידי ועדת הכנסת. כלומר: גם אם יגוייס רוב לחוק הקריאה הטרומית תוכל לעלות להצבעה רק שבוע לפני פגרת הכנסת. יתר הקריאות יעלו רק במושב החורף וגם אותם אפשר למשוך מספר חודשים".  0 תגובות