עימות בתוך הגוש: גנץ גינה את דברי גולן, שהגיב במתקפה

  איתי גדסי 3 Comment on עימות בתוך הגוש: גנץ גינה את דברי גולן, שהגיב במתקפה

  השר בני גנץ קרא ליו"ר מפלגת העבודה יאיר גולן לחזור בו מדבריו בהם קרא לסרב לשירות מילואים. יאיר גולן הגיב בתקיפות: "מי שבחר להעניק חגורת מגן לנתניהו, לשבת בממשלה לאומנית, משיחית וקיצונית שישב בשקט"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  עימות בתוך גוש השמאל: יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ מגנה את דבריו של יו"ר מפלגת העבודה יאיר גולן, שאמר כי חייבים לסרב לשירות במילואים כדי להפיל את הממשלה. דברים שנחשפו אמש בערוץ 14.

  יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ: ״הדברים פשוטים וברורים: חובה להתייצב לשירות סדיר ומילואים, הרמטכ״ל הוא הדרג הפיקודי העליון של הצבא. לא מסרבים פקודה, לא מסרבים להתייצב – ונוהגים אך ורק לפי הפקודות. זה נכון לכל חלקי החברה הישראלית. אני קורא לחברי לנשק יאיר גולן, ולכל ההנהגה: השאירו את צה"ל מחוץ למחלוקת, עמוקה ככל שתהיה".

  יו״ר מפלגת העבודה וסגן הרמטכ״ל לשעבר אלוף במיל׳ יאיר גולן הגיב לגנץ: "מי שבחר להעניק חגורת מגן לנתניהו, לשבת בממשלה לאומנית, משיחית וקיצונית, שמפקירה את החטופים, מסכנת את הלוחמות והלוחמים, פוגעת בביטחון, מפנה חבלי מולדת בצפון ובדרום, מחריבה את הכלכלה ופוגעת באופן אנוש ביחסי החוץ של ישראל – מי שנתן יד לכל אלה שישב בשקט. אנחנו נחזיר את הביטחון והתקווה לישראל".

  גם השר חילי טרופר התייחס היום לדבריו של גולן: ״כשצה"ל קורא – באים. נקודה. במלחמה על הבית אין ימין ואין שמאל. בדיוק כפי שיאיר גולן קפץ ב7.10 להציל את אחיו ואחיותיו בעוטף עזה, בלי לשאול שאלות, כך צריך לנהוג תמיד. הדברים של גולן שפורסמו אמש על האפשרות להתנות הגעה למילואים בהחלפת ממשלה הם חמורים ומסוכנים ואם הם בושלו כפי שיש שטענו או לא הובנו כראוי, נכון שגולן יגיד בפה מלא, ובלי קשר לרעל ולמניפולציות שיש כאן בשפע לצערי: למילואים באים תמיד ובלי תנאי. את המחלוקות הפוליטיות ננהל מחוץ לצבא".

  בתוך כך, במשטרה הבהירו בצהריים, כי בניגוד לפרסומים שונים לא נפתחה חקירה/בדיקה כנגד ח״כ לשעבר יאיר גולן. עד כה התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות אודות לפרסום סרטון באירוע בו נשא גולן דברים , שתוכנם נבחן כרגע ע״י המשטרה.

  בליכוד תקפו הבוקר את גולן: "הזדעזענו לשמוע את דבריו המסיתים וחסרי האחריות של ראש מפלגת העבודה החדש – יאיר גולן. מדובר בדברי בלע לעידוד סרבנות בזמן מלחמה, שפוגעים בסיכויים להחזיר את החטופים, מסכנים את חיי הלוחמים בשטח ופוגעים בביטחון המדינה. כל זאת בשביל ההזדמנות להפיל את הממשלה, אין סוף לשינאה".

  ח"כ נעמה לזימי ממפלגת העבודה הבהירה הבוקר בראיון ל'קול חי', כי גולן לא קרא לסרבנות וטענה שדבריו שובשו לחלוטין: "האמירה של יאיר גולן נחתכה באופן מגמתי ע"י ערוץ תעמולה. אלה מניפולציות שאסור לתת להם מקום. השמיטו מילים וחתכו באמצע משפט. יצרו מצג שווא. הוא לא קורא לסרבנות".

  יו״ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר בתגובה לדברי גולן: "מול גילויי האחדות, הגבורה, ההקרבה וההתנדבות המדהימים של מאות אלפי לוחמי המילואים ובני משפחותיהם, עומדת קריאתו חסרת האחריות של יאיר גולן בשיא עליבותה ומלמדת שהאיש אינו ראוי. עם ישראל לא יתן להחזיר אותנו ל 6 לאוקטובר".

  השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסר אתמול: "פניתי ליועמ"שית בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד יו"ר מפלגת העבודה יאיר גולן, לאחר שתועד מסית בגלוי למרי וסרבנות בקרב משרתי מילואים – בזמן שמדינת ישראל מצויה במלחמה. מעניין האם היועמ"שית תפעל באותה המהירות בה היא מוציאה לי מכתבים – נעדכן כמובן בתשובתה כשתתקבל…"

  גם יו״ר הימין הממלכתי ח״כ גדעון סער, יצא נגד יאיר גולן בעקבות קריאתו לסרבנות: "דבריו של גולן חמורים והם לא יכולים לעבור עוד ליד האוזן. מאבק אופוזיציוני צריך להתנהל בכלים לגיטימיים ובמסגרת החוק. על מר גולן לחזור בו מדבריו בפומבי ובאופן ברור".  3 תגובות

  מיין תגובות
  1. 3

   מדהים כמה הקואליציה לחוצה יממה אחרי הסקר המחמיא לעבודה מרצ
   איזו מכונה מגעילה ומשומנת הכנתם, לדראון עולם

  2. 2

   בו אתם בוחרים זה שנתן הוראה לסרבני המילואים אחד כזה אסור לו לכהן כנראה,שיש לו יד בדבר לגבי הרבה דברים חשבתם על זה מפחיד עכשו הופכים את הכל העיקר שיכנס לפוליטיקה סכנה באיזה עולם מגעיל אנחנו חיים לעזזל