נחשף: איראן השתמשה בארגוני פשיעה באירופה לפגיעה בישראל

  קובי פינקלר No Comments on נחשף: איראן השתמשה בארגוני פשיעה באירופה לפגיעה בישראל

  המוסד: איראן עומדת מאחורי הניסיון לפגוע בשגרירות ישראל בבלגיה בסוף השבוע האחרון. מאז המלחמה התגברו המאמצים של איראן לפגוע ביעדים המזוהים עם ישראל, בין היתר באמצעות שימוש בארגוני פשיעה מקומיים

  איראן צילום: פיקסביי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  מאמץ מודיעיני ומבצעי ממושך של שירותי הביטחון והאכיפה וסוכנויות מודיעין אירופאיים יחד עם המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים ושירות הביטחון הכללי הוביל לחשיפה נרחבת של תשתיות טרור שפעלו בחסות איראן במטרה מכוונת להביא להרג חפים מפשע.

  במסגרת זאת, נחשפו מספר תשתיות טרור שהופעלו על ידי ארגוני פשיעה כבדים הפועלים ברחבי אירופה אשר העומדים בראשם מוכוונים ישירות מאיראן למשימות וביצוע פיגועים, לרבות נגד יעדים ונכסים המזוהים עם ישראל.

  כך למשל, בסופ"ש האחרון הושלכו באישון לילה שני רימונים לעבר שגרירות ישראל בבלגיה, לא היו נפגעים או נזק שנגרם. זו איננה הפעם הראשונה מאז החלה מלחמת חרבות-ברזל שאנו עדים למאמץ המתגבר מצד איראן ושלוחיה לפגוע ביעדים המזוהים עם מדינת ישראל וניכרת עליית מדרגה בהיקף המאמצים האיראנים.

  מאפייני ניסיון הפיגוע בבלגיה, בפרט הבחירה בשגרירות ישראלית והממצאים שאותרו בשטח בהם שימוש באמצעי לחימה מסוג רימון הזכירו ניסיון פיגוע קודם שהתרחש בינואר 24' מול שגרירות ישראל בשבדיה, גם בו הושלך רימון לעבר מבנה השגרירות הישראלית בשטוקהולם ולא נגרם נזק מאחר שהרימון לא התפוצץ.

  האירוע בשבדיה הוביל לפתיחת חקירה בינלאומית מאומצת במעורבות גופי מודיעין וביטחון אירופאיים. בזכות חומרי החקירה מהזירה לצד מידע שעלה בחקירות החשודים, החשידו הרשויות את ארגון הפשע השבדי FOXTROT כמי שעומד מאחורי הפעילות מטעם איראן.

  הארגון FOXTROT הנו ארגון הפשיעה הגדול בשבדיה אשר חבריו פועלים באופן נרחב בשבדיה ומדינות נוספות באירופה ואחראים בין היתר לאירועי רצח וסחר בחומרים בלתי חוקיים בהיקפים נרחבים.

  עוד חשפה החקירה הבינ"ל, כי פלילונר כבד בשם רוא מג'יד, אזרח שבדי ממוצא כורדי, העומד בראש ארגון הפשע FOXTROT, והינו מבוקש על ידי האינטרפול, נמצא מזה חודשים תחת חסות איראן ומופעל על ידי ארגוני הטרור האיראנים לקידום פיגועים כנגד יעדים באירופה, בדגש על יעדים ישראלים ויהודים.

  מג'יד, המכונה בכינוי 'השועל הכורדי', גוייס על ידי ארגוני הטרור האיראנים לאחר שנמלט אליה בספט' 23' מטורקיה והצליח לחמוק מרשויות החוק הבינ"ל כולל ניסיון מעצר שלו על ידי כוחות הביטחון העיראקים שכשל.

  גיוס גורמים פליליים כבדים לטובת פיגועים ופעילות טרור הינו שיטת פעולה מוכרת של גופי הטרור באיראן, המבקשים להימנע מקישור מדינתי לטרור ופגיעה בחפים מפשע.

  מהמידע שעלה בחקירה המתמשכת ניתן לחשוף כי מג'יד נעצר באיראן על ידי גופי הביטחון המקומיים, ובדומה לגורמים פליליים נוספים הנמלטים מאימת החוק גם הוא גוייס לעבוד עבור גופי הטרור באיראן ולקדם מטעמם פיגועים ופעילות אלימה מחוץ לאיראן בתמורה לשחרורו ממאסר ממושך בכלא האיראני.

  למעשה, מזה מספר חודשים, מקדם מגי'ד בשלט רחוק מאיראן נסיונות פיגוע ברחבי אירופה על בסיס הפעלה של תשתיות פליליות ומופעליו בארגון הפשע FOXTROT ואחרים.

  מול ניסיונות הפיגוע אותם מקדם מג'יד מאיראן כמוהם גם עשרות ניסיונות פיגוע נוספים שאיראן מובילה במטרה לפגוע ביעדים ישראלים ויהודים בחו"ל פועל המוסד בשותפות עם השב"כ, המל"ל וגופי הביטחון והמודיעין ברחבי העולם במאמץ מודיעיני ומבצעי נרחב.

  על רקע האירועים השונים שנחשפו וסוכלו מתחזקת ההבנה כי השימוש בשלוחים (פרוקסי), ובפרט של פלילונרים, הנו שיטת פעולה שכיחה של גופי הטרור האיראנים. לעיתים, תוך שהם מנצלים סכסוכים ויריבויות בין ארגוני פשיעה מתחרים לצרכי הטרור שהם מקדמים.

  כך למשל, בעקבות אירוע ירי לעבר שגרירות ישראל בשטוקהולם ב-17 במאי נעצרו מספר נערים צעירים, חלקם ממוצא איראני. בחקירה שבוצעה בשטח לאחר הירי עלה מידע הקושר את החבורה לכנופיה פלילית בשם RUMBA שבראשה עומד גורם בשם אסמאעיל עבדו, המוכר כיריבו הפלילי של רוא מג'יד, ראש ארגון הפשע FOXTROT.

  למעשה איראן מפעילה ארגוני פשע רבים בשבדיה ובאירופה בכלל תוך ניצול היתרון היחסי של כל אחד מהם ולעיתים גם של היריבות בינהם. למעשה מכלל החקירות עולה כי שתי כנופיות פשיעה אלו, FOXTROT ו-RUMBA אחראיות באופן ישיר לשלל פעילויות אלימות וקידום טרור בשבדיה וברחבי אירופה שמקבלות את המימון והאכוונה ישירות מאיראן וכי פעילותם מפוקחת באופן הדוק על ידי גופי הביטחון והאכיפה באירופה.

  שימוש איראן בשלוחים (פרוקסי) וניצול גל מעשי האנטישמיות המתעצם כנגד ישראל הנו דרכה של איראן להימנע מטביעת אצבע מדינתית במעשי הטרור אותם מקדמת על מנת לצמצם את ההשלכות המדיניות-משפטיות-פומביות אותן עשויה לשלם.

  חרף מאמצים אלו, נכשלים גופי הטרור באיראן במשימה זו ובזכות שיתוף פעולה בינלאומי בין גופי המודיעין והאכיפה ברחבי העולם, נחשפת פעם אחר פעם טביעת האצבע האיראנית וכוונותיה לממש טרור.

  ברקע החשיפה, מבהירים גורמים במטה לביטחון לאומי, כי אין שינוי ברמות אזהרות המסע במדינות השונות. רמות אלו משקפות את רמת האיום לכל מדינה. מאמצי הסיכול נמשכים כל העת בכל מקום שנדרש, גם בימים אלו.  0 תגובות