שברים בכל הגוף ופגיעות ראש • עדויות בלתי נתפסות ממירון

  נתי קאליש No Comments on שברים בכל הגוף ופגיעות ראש • עדויות בלתי נתפסות ממירון

  עדויות בלתי נתפסות על מקרי האלימות הקשים בל"ג בעומר תשפ"ד במירון, ממשיכות לזרום למערכת. חלק מהפצועים עדיין מאושפזים בבתי החולים וסובלים מחבלות קשות • ר' צבי אנשין מרותק לכיסא גלגלים אחר ששוטרים הכו אותו באכזריות בכל חלקי גופו • הרב חיים מרדכי פרידמן נזקק לניתוח לאחר שהוכה ע"י השוטרים בפניו וסובל משברים בגולגולת • אישה מבוגרת מאושפזת עם דימום מוחי ופגיעות נוספות לאחר שהוטחה בחוזקה ע"י שוטרת

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  העדויות הקשות על מקרי אלימות מחרידים מצד שוטרים כלפי חרדים בהר מירון ביום ל"ג בעומר, הולכות ונערמות. התיאורים מזעזעים ושוברים שיאים בכל הקשור ליחסים, העכורים גם כך, בין משטרת ישראל לציבור החרדי.

  בבתי החולים עדיין מאושפזים כמה מאותם שטעמו מנחת זרועה הברוטאלית של המשטרה בל"ג בעומר תשפ"ד. חלקם אף זקוקים לניתוחים שונים עקב שברים בחלקי גופם.

  בכתבה זו נביא מספר עדויות מצמררות. אחת של האברך ר' צבי (בן טובה לרפוא"ש) אנשין המרותק לכיסא גלגלים אחר ששוטרים הכו בו באכזריות עם אלות בכל חלקי גופו, שברו את שני ידיו ואת אחת מאצבעותיו.

  עדות נוספת של הרב חיים מרדכי (בן ראשע רייזיל לרפוא"ש) פרידמן שאמור להיכנס הלילה לניתוח לאחר שהוכה ע"י השוטרים בפניו וסובל משברים בגולגולת.

  סיפור נוסף הגיע למערכת על אישה מבוגרת בגיל 65 שהוטחה בחוזקה על הרצפה על ידי שוטרת סמויה וכעת מאושפזת בבית החולים עם דימום מוחי ופגיעות יבשות בחלקי גופה.

  ר' צבי אנשין מספר כי במוצאי שבת שהה בציון הרשב"י והתפלל כשלפתע החלו השוטרים לפנות את המתפללים. במהלך הפינוי האלים, אחד השוטרים תפס את ידו ועיקם אותה, ולא עזב עד שנשברה. כל הלילה הוא ישב בציון עם יד שבורה סובל מכאבים עזים. 

  למחרת, ביום ל"ג בעומר, שוב הגיעו שוטרים לפנות מתפללים ושברו את ידו השנייה. זאת בנוסף למכות קשות מאוד ברגליים שקיבל מהם.

  במוצאי ל"ג בעומר הועלה על אמבולנס לביה"ח זיו בצפת. אחיו ששהה לצדו, לא הורשה לעלות עמו לאמבולנס וללוותו לבית החולים.

  בבית החולים גיבסו לו את שתי ידיו השבורות וכעת הוא יושב בכיסא גלגלים בשל המכות הקשות שספג ברגליו וחוסר היכולת שלו לעמוד עליהן. מזעזע.

  ר' חיים מרדכי פרידמן חטף מכות שגרמו לו להתעלף עוד במחסום לפני שנכנס בכלל לציון. כונני מד"א שהיו במקום טיפלו בו והכניסו אותו לציון לאחר שחובש קבע כי הוא חייב לנוח.

  בנו מספר כי ישב לידו בשעה שהשוטרים נכנסו לציון והחלו לפנות את כולם. "כולם ברחו כמעט", הוא אומר, "גם אני ברחתי לכיוון המיגונית של בני עקיבא". 

  הבן מתאר בזעזוע את שראה לאחר מכן: "ירדתי לכיוון הציון, שם אני רואה את אבא שלי כשפניו מכוסות בדם. אבא סיפר שישב בציון ושוטרים שנכנסו השכיב אותו על הרצפה והחלו להכות אותו. הם חבטו בראשו עם אלות ועזבו אותו שם, מדמם".

  לאחר כמה דקות, הגיעו כונני איחוד הצלה וביקשו ממנו להתפנות לבית החולים. ר' חיים מרדכי רצה להמשיך להתפלל וסרב להתפנות. רק ביום שני הלך לטרם בבית שמש שם המליצו לו לסור בדחיפות לשערי צדק.

  בשערי צדק עשו לו סי.טי ראש ומהתוצאות התברר כי הוא סובל מארבע שברים בגולגולת. לשמוע ולא להאמין. ביום ראשון יעבור בדיקה נוספת לפיה יעריכו את המשך טיפולו. 

  לאחר פרסום עשרות מקרי האלימות והתיעודים הקשים לצפייה, הוכח מעל לכל ספק כי אלימות השוטרים במירון כנגד חרדים הייתה מכוונת. באופן כמעט ודאי אפשר לומר שניתנה הוראה ברורה לשוטרים להכות ללא רחם בכל חרדי שנקרה בדרכם. השאלה שעומדת באוויר כרגע היא, מי הוא זה שהורה להם להתנהג באלימות הקשה בה התנהגו, והאם יקום אי מי מהפיקוד הבכיר וייקח אחריות על האירוע המזעזע והמביש הזה?

  מחיר האלימות המשטרתית: "ארבעה שברים בגולגולת"

  נכד הקשיש שהותקף במירון: "סבא שלי איש מירון אמיתי"  0 תגובות