נהג אוטובוס מעיד: פקחים מתנכלים לציבור החרדי

  צבי טסלר 9 Comment on נהג אוטובוס מעיד: פקחים מתנכלים לציבור החרדי

  נהג של חברת אגד מעיד בשיחה עם 'קול חי': "הפקחים מתנכלים לציבור החרדי. הכוח שלהם מוגזם". ח"כ פינדרוס: "התברר תוך כדי הדיונים שהמבנה ממש מזמין את התיאורים ששמענו. פקחים צריכים להביא מספר מסוים של דוחות ומשכורתם תלויה בזה"

  אוטובוס. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האזינו>>>

  נגד של חברת אגד, דיווח לתכנית המוקד הציבורי של 'קול חי' על התעמרות פקחי התחבורה הציבורית בציבור החרדי. "הכוח של הפקחים יותר מדי מוגזם, עולים פקחים בכמויות גדולות ולפעמים בנסיעה אחת, עולים פעמיים פקחים.

  "יש התנכלות לציבור החרדי. כשהאוטובוסים עמוסים עולים הפקחים ונותנים דו"חות כשהם יודעים שיש נשים שלא יכולות לגשת ולתקף את הרב קווים בגלל שגברים עומדים בסמוך לרב קו והן לא יכולות לתקף. לא מוכנים לשמוע מה הסיבה שלא תיקפו. הפקחים הערבים לא מוכנים לשמוע, הם לא אדיבים, קצרים ויש להם דחף לתת קנס לבנאדם (מקבלים על זה פרמיות) גם אנשים מבוגרים או נכים שרוצים לשבת ולתקף כשהנהג בעצירה ("אני ישר מתחיל בנסיעה") גם לא מתחשבים. מחכים להם מחוץ לאוטובוס ומעכבים אותם כדי לבדוק האם שילמו, וברוב המקרים כבר שילמו.

  ממשרד התחבורה נמסר: הרשות לתחבורה ציבורית רואה בחומרה רבה מקרי אלימות והתעללות בתחבורה ציבורית ואף פועלת למיגור התופעה בערוצים רבים, כאשר ביניהם; עדכון נוהל פקחים לטובת טיפול בסוגיות בנושא שירות, ביצוע בקרה סמויה על התנהלות הפקחים באוטובוסים, הכנת תכנית הכשרה מטעם המשרד להדרכות נהגים וביצוע בקרה על אופן ביצועה, וטיפול בחומרה רבה במקרי אלימות והתנהלות לקויה כלפי נוסעים במישור הפלילי.

  ח"כ יצחק פינדרוס עלה לשידור והתייחס לנושא, שנידון בוועדה לפניות הציבור בראשותו: "אנחנו מקבלים המון תלונות. התברר תוך כדי הדיונים שהמבנה ממש מזמין את התיאורים ששמענו. פקחים צריכים להביא מספר מסוים של דוחות ומשכורתם תלויה בזה. הגשתי הצעת חוק להגבלת נושא השכר על פי דוחות. משרד התחבורה צריך להביא נהלים ברורים ומסודרים שימנעו את הסיטואציות האלה".  9 תגובות

  מיין תגובות
  1. 8

   קצת קשה לי להבין, אתם חסין על אנשים "תמימים" שלא משלמים, אם יש בעיה עם פקחים אזי צריך לטפל בדרכים הנכונות, אבל מישהו עצר וחשב שאם הנוסעים יתקפו כפי שחובה לעשות אזי לא תהינה שום תלונות?
   ולמה אתם לא מדברים על פקחי החניה של בני ברק שגם מקבלים תשלום של 7 שקל עבור כל דוח שהם כותבים?

   זה נראה כאילו "האנשים הנכונים" רוצים לעשות רעש ורק לטובתם.

   1. העדויות על התנכלויות מדברות בעד עצמם
    ישנם בהחלט אנשים תמימים שנופלים קורבן להתעמרות מצד חלק מהפקחים ומי שאחראי לטפל בזה הם הנציגים החרדים שנרדמו בשמירה על הציבור ששלח אותם לכנסת

  2. 7

   מי שצריך להעסיק את הפקחים הוא משרד התחבורה
   שיהיו מצויידים במצלמות שמוכיחות את החוסר תיקוף בכוונה תחילה לא לתת דוח על בעייה במכשיר תיקוף או באפליקצייה אלא על אנשים שבאמת לא תיקפו שישלמו 200 שח והמשכורת תהיה בנוייה משכר מינימום ומ10 אחוז על כל דוח ככה החגיגות יסתיימו ויגייסו עובדים נורמטיבים

  3. 6

   כמה שטויות
   שלם לא שלם
   מי שלא משלם מקבל דוח
   אף אחד לא שונה .
   יש חוקים במדינה וצריך לכבד אותם
   אין סיבה לפקח לנהל שיחה אם אף אחד ששומר על החוק
   זה כסף ששייך למדינה והעונש צריך להיות הרבה יותר ממאה שקל

  4. 5

   מישהו יודע איזה סמכויות יש לפקח כרטיסים לביקורת לי נראה שהפעילות שלהם לו חוקית ועבריינית

  5. 4

   מישהו יודע מה הסמכות של פקח כרטיסים לי נראה שהם פועלים כמו ארגון פשע ופעילות לא חוקית

  6. 3

   1. יש פעמים שאתה נכנס מאחורה והאוטובוס עמוס!!! ואתה יודע שעוד 4-5 תחנות הוא יתרוקן אתה תוכל להיכנס פנימה ולתקף, אין שום עניין להידחף, להתחכך באנשים או חלילה ליפול כדי להגיע למכשיר התיקוף.
   2. קרה לי שתיקפתי בנסיעת מעבר, עלה פקח ואמר שלא העברתי את הכרטיס. עניתי שבוודאות העברתי ושיש לי מעבר ואין לי 'אינטרס' לא לתקף. הוא העביר את הכרטיס וראה שאכן יש לי מעבר, אבל עדין נהנה להודיע בקולי קולות שהוא מוותר לי כי הוא ויתר למשהי אחרת. עניתי שלא צריך לוותר לי יש לי מעבר ותיקפתי. אבל זה ממש לא לעניין הקולניות שבה הם מבצעים את תפקידם.
   3. אין על הפקחים בני העדה האתיופית, בעלי דרך ארץ ועדינות נפש! ועוד פקח אחד ומיוחד מראש העין 🙂 שמעלה חיוך על פניהם של כל יושבי האוטובוס כבר כשרואים אותו עומד בתחנה.

  7. 2

   יש פקחים אנושיים ומדהימים
   שבאמת מבינים שהכסף נגמר ברב קו אז אין לנו מטוס פרטי להגיע הביתה..