‏"רצו לעשות לנו לינץ'": האיום על ההילולא במירון

  מוטי הלפרין No Comments on ‏"רצו לעשות לנו לינץ'": האיום על ההילולא במירון

  פרסום ראשון ב'מהדורת הבוקר': פרויקטור מירון הבטיח לעדה החרדית שהסדרנים יהיו מטעמם – אבל ההפקה חשבה להביא סדרנים מטעמה וכמעט וגרמה לפיצוץ ההילולא. דייטש שאל בדיון ימים לפני ההילולא: "האם המפיק כבר שכר סדרנים חרדים? כי נתנו הוראה שלא – והעדה רצתה לעשות לנו לינץ' על זה"

  צילום: פנחס בן זיו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האזינו>>>

  ימים לפני הילולת הרשב"י בל"ג בעומר במירון, נערכה ישיבת היערכות בהשתתפות השר מאיר פרוש ואנשיו, פרויקטור ההילולא יוסי דייטש וחברת 'בנדה הפקות'. בישיבה צפה בעייה שהייתה קריטית מבחינת הפרויקטור – זהות הסדרנים על הר מירון.

  לצורך סדר ההילולא היו צריכים האחראים עליה להביא להר מירון 37 סדרנים – 20 שיעמדו על הכניסות והיציאות מהמושב, 7 בגג הציון ו-10 שישמשו כסופרי קהל כדי לבדוק האם ישנה כמות שלא עוברת את החוק. מסתבר שהפרויקטור הבטיח ל'עדה החרדית' שהסדרנים יהיו מטעמם – אבל ההפקה חשבה להביא סדרנים מטעמה וכמעט וגרמה לפיצוץ האירוע.

  הפרויקטור דייטש שאל במהלך הדיון: "האם המפיק שנשכר להילולא, משה הלפרין, כבר שכר סדרנים חרדים? כי נתנו הוראה שלא הוא יביא את הסדרנים החרדים – והעדה החרדית רצתה לעשות לנו לינץ' על הסיפור הזה".

  "דקה לפני הדיון ב'עדה', העלו אותי על הקו והבטחתי להם שאין סדרנות חרדית שם. אז חשוב לי לדעת כדי שקודם כל לא אצא שקרן, ובנוסף – אני שומע שכבר הוא שכר ומסתובבים לי בחורים מ'חברון' ו'אור ישראל' שמספרים שלהם יש אישורים למירון" הוסיף וסיפר דייטש.

  השר מאיר פרוש: "בנדה (הפקות) – אנחנו נחנק על זה בזמן שאתה חושב שזה לא חשוב".

  ואכן בעקבות הדיון הזה הסדרנים החרדים שהובאו למירון היו בתיאום עם הקנאים, ולא פעלו בשיתוף פעולה עם המשטרה.

  אלא שהקנאים כמו הקנאים – לא מרוצים. אתמול העדה החרדית הוציאה מכתב זועם על כך ש"בזדון לב נשכרו בחורים בלבוש חרדי לשמש כמוסרים שפלים עבור המשטרה למסור את אחב"י אשר עלו למירון לשבת את שבתם בצל קודש. על זה היה דוה ליבנו"  0 תגובות