מעבר לאתר המותאם
1

פורים, חג של ניסים / אפרים דוד

אפרים דוד 15 Comment on פורים, חג של ניסים / אפרים דוד

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

אז ככה,
פורים תמיד מזכיר לי סיפור מדהים, מרגש ומשמח. סיפור שאני אף פעם לא יכול לשכוח.

המדובר הוא ביעקב.

יעקב היה רזה וצנום. הטיפולים הכימותרפיים נתנו בו אותותיהם.. הוא המתין לתאריך של הניתוח שיסמל עוד אבן דרך במסלול ה'שגרתי' הכל כך שובר שגרה של המחלקה האונקולוגית.. וקבעו לו.

אמרו שזה יהיה ב2/3 והוא בדק מתי זה יוצא בתאריך העברי וראה שזה כשבוע לפני פורים.. ו' אדר זה היה התאריך של הניתוח..שלו. "פורים, חג של ניסים" הוא הרהר לעצמו..

יעקב המתין לתאריך הזה וספר את הימים אליו. והנה מגיע 'היום' שהוא ערב הניתוח שלו. הוא החליט שאי אפשר לגשת לניתוח בלי סיעתא דשמיא גדולה וזו יכולה להגיע במיוחד אם הוא ישב וילמד בישיבה שעתיים תמימות.. וההחלטה באה לידי מעשה. יעקב יצא מביתו בהליכה בטוחה, בטוח שהוא עוד יצעד לישיבה בימים מתוקים יותר. כשהוא עבר ליד הפנימיה חבריו נדהמו לראותו.. ולאחר כמה דקות של התעניינות בשלומו.. הוא המשיך לבית המדרש.. פתח את הדלת, לקח את הגמרא וצעד אל אחד הסטנדרים.. הוא התיישב ולמד, וכשהוא מול הגמרא המתוקה הוא מרגיש אחרת..מרגיש פחות חולה..יותר בריא. ממש כך. "שבתי בבית ד' כל ימי חיי.." הוא מהרהר..זו בקשתי.. בינתיים אני זוכה "לבקר בהיכלו..".

החברים יצאו למסע תפילות בעבורו והוא לאחר שעתיים סוגר את הגמרא..מתקשה להיפרד. הוא מתרומם מהספסל שנוח לו יותר מכל המיטות המרופדות היטב בבית הרפואה..ויוצא מבית המדרש.. יוצא על מנת לחזור…

כשיעקב מגיע לבית הרפואה, הוא מתכונן לניתוח ועל הדרך מסרב לכדור הרגעה..'אני רגוע' הוא משיב.. "בטחוני בקב"ה".

הוא שכב על המיטה..משני צידי מיטתו אביו ואימו מתפללים כל העת ועוד כמה קרובי משפחה שממתינים מחוץ לחדר ה'טרום ניתוח' וספרי תהילים בידיהם…

האחות מגיעה ולוקחת אותו..אביו מלווהו עד לחדר ניתוח.. הוא אומר שלום ולהתראות.. הוא אומר, והוא מתכוון.. הוא בטוח, הוא מאמין בקב"ה.

אביו יוצא וההרדמה מתחילה..

— — — — הוא שומע את המוניטורים מצפצפים ואמו צוהלת "הוא התעורר ברוך ד', הוא התעורר"
אט אט הוא מתאושש.. הניתוח בחסדי שמים עבר בהצלחה.

הצוות לוקח אותו לחדרו כשמסביבו הוריו..הוא נרדם..מחר בוקר חדש..התאקלמות חדשה..וגם ח"י סנטימטרים של עצם חדשה..

בוקר..בוקר חדש..מבחינת יעקב בפורים הוא בביתו בעזרת ד'. הוא מודיע זאת לכל המבקרים..והם איש איש בדרכו מנסים לנחם אותו ש"שנה הבאה בע"ה", "יבואו לבקר אותך פה" וכו'.. אך הוא אינו מותיר ספק בכך. "ערב יד' אדר אני בבית בע"ה וגם אבקר בישיבה"

עובר יום, רופאים באים והולכים ויעקב אינו מרפה מהאמונה השלמה שבערב פורים הוא כבר לא יהיה פה.. רופא שנכנס שלושה ימים לפני ערב פורים לבדיקה שגרתית אמר לו "בנתיים המצב בסדר. אם ימשיך כך נוכל תוך ארבעה חמישה ימים לשחררך.. והוא בתוך ליבו אומר בביטחון גמור "לא ארבעה ולא חמישה.. בפורים אני בישיבה בע"ה"

וכך מידי בוקר בבוקרו מגיע הרופא התורן ובודק..והוא אינו מרפה ולכל מבקריו מודיע "בע"ה פורים אני בישיבה"

יג' אדר בבוקר – אחיו ואחיותיו של יעקב מבקשים מאמא שתבוא לראות אותם מחופשים ולפחות תהיה אתם בערב פורים.. אמא יוצאת לבית והוא כבר יודע.. 'אין לך מה לחזור..אני בע"ה כבר יבוא..'
שעת בוקר מאוחרת – אביו לידו ותוך כדי שיחה אחד הרופאים הבכירים של המחלקה נכנס ובודק את מצב רגלו..לאחר בדיקה קצרה ועיון בדפי הטיפול, פונה הוא בשאלה אליו "מה אתה עושה פה?" ויעקב שחושב להשיב לו 'תשאל את החברים שלך' בוחר לחייך.. והרופא ממשיך "עוד מעט יבוא הפיזיותרפיסט בכדי להסביר לך על כמה תרגילים שתעשה בבית ומיד לאחר מכן יגיע המכתב שחרור.." והוא עונה לו מחוייך מאוזן לאוזן "פורים שמח שיהיה"..
אביו נדהם מביט בו.. והוא אומר לו "ברוך ד'.. זה היה ברור שהקב"ה יוציא אותנו מפה לפני פורים – פורים, חג של ניסים" בשעת צהריים הוא כבר היה בדרך לבית.. כשהוא נכנס כולם היו בהלם צוהלים ושמחים… אימו לא האמינה למראה עיניה.. ההתרגשות הייתה עצומה והטלפונים.. לא הפסיקו לצלצל.. "בזכות האמונה בזכות האמונה" זה מה שכולם אמרו..

שעת ערב פורים מוקדמת, כולם לאחר קריאת המגילה, בביתו של הרב כל תלמידי ה'שיעור' שלו התכנסו לסיום מסכתות לרפואתו. הם לא ידעו מה מצפה להם בעוד רגעים מספר.

נקישה בדלת, ואביו מכניסו על כסא הגלגלים לקול קולות התדהמה הנשמעים.

"פורים, חג של ניסים.." הוא מהרהר לעצמו.

לאחר מכן יעקב הובל בשירים וריקודים לישיבה שם רקדו ושמחו עמו.. לאחר שעות מספר הוא חזר לביתו מרוגש ומלא חוויות מהיום שהתחיל בנס בבית הרפואה והסתיים בישיבה.

המקרה הזה אירע בתאריך ו'- יג' אדר ה'תשס"ט.

5 שנים לאחר מכן..

התאריך הוא ט' אדר א' ה'תשע"ד,בדיוק לפני חודש – ברוך ד' בפה מלא הודיה יעקב זכה להיכנס תחת החופה.

תשאלו אותי איך אני מכיר את כל הפרטים כל כך טוב? אז אגלה סוד.

זה לא 'הוא – יעקב', זה 'אני – אפרים דוד' כן.. זה אנוכי הקטן.

אז זהו נס הפורים הפרטי שזכיתי לו..

"פורים, זה חג של ניסים.." אני מהרהר לעצמי..

פורים שמח!15 תגובות

מיין תגובות
 1. 15

  מדהים ומרגש…
  אני אכן זוכר כל פרט במדויק.
  פורים שמח לך אפרים דוד..
  "פורים של ניסים"
  יוסי – –
  אני לא יוסי..
  אני…

 2. 14

  אפרים מיוחד מיוחד. ריגשתני. חזק ואמץ.

 3. 13

  אשריי שזיכני הקב"ה שיפגשו דרכינו ומאז אתה ומשפחתך היקרים חלק מחיי…
  אני יושב וקורא והזכרונות עולים והדמעות מציפות…. דמעות של אושר והתרגשות… מהולות בעצב ושמחה….
  גם לפני כחודש, בחתונתך, הציפו הדמעות מתוך אושר ושמחה גדולים מאוד, ראית כמה קשה היה לי לעזוב את הרגע העצום והגדול של בניית ביתך החדש עם תהילה רעייתך…
  אפריים, אתה אדם חזק ומדהים. שהקב"ה ישלח לך רק אושר ובריאות טובה ואיתנה לאורך שנים רבות…….
  הקב"ה יודע שצריך צדיקים כמוך בעולם הזה!

 4. 12

  צדיק שלי לך ניראה שפורים זה נס ואני אומר לך באחריות מלאה שכל רגע היה נס וזה לא מפסיק מי יתן שכל אחד מאיתנו ידע להעריך את זה תודה לבורא לעולם על כל !!!

 5. 11

  רגשת אותי עד דמעות 🙁
  כל הכבוד לך על השיתוף, הצלחת לחזק אותי באהבת התורה.

 6. 10

  מיוחד. מרגש. מדהים. אתה נשמע אדם עם המון רגש, אדם מיוחד.

 7. 8

  אשרינו שזכינו להכירך אפרים. אכן מציאות חיים מרגשת. הודו לה' כי טוב, כי לעולם חסדו. שתזכה להקים בית נאמן בישראל עם זוגתך שתחיה.

 8. 6

  הפעם ברצינות-אפריים ר-י-ג-ש-ת אותי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. 5

  מדהים, אפרים יקירי! הרבה בריאות ואושר!

 10. 3

  ריגשת עד דמעות. איזו זכות נפלה בחלקי שזכיתי לעבוד עם אדם כמוך…

 11. 2

  וווווווואאאאאוווווווווווווו!!!!!!!!! מדהים, מרגש!!!!!!!!!!!! אפרים יוסי ואתה קרובי משפחה?

 12. 1

  זכות להיות שכנה שלך!!!!!!!!!ועכשיו תנחש מיזו מכל ????הבניין