דיון סוער: למה הישיבות לא יוצאות לחופש ביום העצמאות

  יצחק שינפלד ומשה אוסדיטשר 4 Comment on דיון סוער: למה הישיבות לא יוצאות לחופש ביום העצמאות

  ויכוח סוער באולפן: עו"ד משה אוסדיטשר: "מה הבעיה להוריד יום אחד מבין הזמנים ולהשלים את זה ביום העצמאות. למה לא להראות סולידריות? רק מבחינת הנראות. מי שרוצה שילך ללמוד. למה הפכו את זה לפרנציפ שאין חופש ביום העצמאות?" עו"ד יצחק שינפלד: "ביום העצמאות צריך ללמוד יותר מבכל יום אחר. בחור שמתריס ועושה דין לעצמו ולא מגיע לישיבה ביום זה צריך להעיף אותו"

  צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האזינו>>>  4 תגובות

  מיין תגובות
  1. 4

   אם אדם סוחב איתו טראומת נעורים [כגון הפחד שמא ישבור רגל ויאולץ להישאר כבול לכסא בית המדרש בישיבה] מן הראוי שיטפל בה באופן פרטי ולא יאמר דברי הבל ברדיו.
   עוד מן הראוי שעו"ד שאמור לטעון טענות קשות להפרכה ימנע מהפרחת אמירות שטותיות וינסה לקשור אותן לדיונים לא קשורים על בין הזמנים-
   מדוע במקום בין הזמנים אחד ארוך (שגם בו צריך המון תפילות שהבנים ישרדו ויחזרו לתלם ולא חלילה להפך) לא נותנים כל שבוע ביום שלישי יום חופש בו ילמד כל בחור מה שליבו חפץ (ואולי לא כל יום שלישי אולי נקבע מועדים קבועים כמו – בסילבסטר, ב1.5 בוולנטיינס ולהבדיל גם ביום העצמאות)???
   אם כבודו לא יכול לענות לעצמו כאבא על השאלה אז או שהוא מאוד מאוד מאוד תמים ו/או פספס את הסיפור המאוד רלוונטי לתקופתנו על ר' עקיבא וה-12 שנה+12 שנה לעומת 24 שנה וכו' ויש עוד כמה ו/או שאפשר לחשוב עליהם.
   אבל אחרי כל הנ"ל הוא עוד מוסיף וחברו נסחף אחריו- מי שלא קובע עיתים לתורה בבין הזמנים שיגייסו אותו! איפה אתם חיים???
   אני, כל בחור שאני רואה ברחוב עם ציצית בא לי לבקש ממנו ברכה.
   נסיים בתפילה שהקב"ה יחזק את כל בנינו ובנותינו להמשיך וללכת בדרכיו גם בדור זה של חבלי משיח.

  2. 3

   מה הקשר יטאטע???? איזה שטיות אתה מדבר…….זה לא הענין של חופש זה ענין של אידאולגיה.

  3. 2

   אגב נשמע שאתה עם חסכי ילדות כמו שאומרים

  4. 1

   יש עוד מאתים דברים שלא כתובים מפורשות באף גמרא או משנה מה זה אומר שזה לא נכון..
   התשובה היא -וודאי שלא!! משום שיש לנו השקפה ואידיאולגיה שאותה מורים לנו הרבנים ובה יש הרבה הגיוניות וחוכמה בדבריהם ולמי שיש לו על כך ספק הוא לא חרדי.