הראשון שרמז על התרגיל בחוק הגיוס: רוטמן ב'קול חי'

  אתר קול חי No Comments on הראשון שרמז על התרגיל בחוק הגיוס: רוטמן ב'קול חי'

  אחרי שראש הממשלה החליט לקדם את חוק הגיוס בנוסח שקידמה ממשלת בנט-לפיד בכנסת הקודמת, מתברר כי ח"כ שמחה רוטמן רמז על כך הבוקר בראיון לדוד חכם: "הייתי לוקח את חוק הגיוס שלפיד הצביע עליו בעצמו"

  ח"כ שמחה רוטמן צילום: Sraya Diamant/Flash90
  22:02
  29.05.24
  קובי פינקלר No Comments on שני פצועים אנוש בפיגוע דריסה ביו"ש: מצוד אחר המחבל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הראשון שרמז: ח"כ שמחה רוטמן, יו"ר ועדת חוקה של הכנסת, התראיין במהדורת הבוקר (רביעי) של 'קול חי' בהגשת דוד חכם ובהתייחסו לנושא גיוס בני הישיבות, הציע רוטמן לקדם את חוק הגיוס בנוסח שניסו להעביר בממשלה הקודמת, של בנט ולפיד.

  "סתם בשביל התרגיל הייתי לוקח את חוק הגיוס שלפיד הצביע עליו בעצמו, הרי גם לו הוא יתנגד עכשיו ויגיד שהחוק שהוא עצמו חתום עליו הוא חוק מפלה ולא בסדר", אמר רוטמן בראיון ל'קול חי'.

  בשעה האחרונה נרשמה תפנית דרמטית בחוק הגיוס, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לקדם את חוק הגיוס שעבר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת, אותו קידמה ממשלת בנט-לפיד. זאת במטרה "לגשר על המחלוקות ולהביא להסכמה רחבה", כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

  אנחנו פרסמנו לראשונה ב'קול חי' כי ברקע ההחלטה על קידום החוק מהכנסת הקודמת, עומד ויכוח שהתנהל בימים האחרונים בין הנציגים החרדים ליועצת המשפטית לממשלה סביב קידום מתווה הגיוס, כאשר היועמ"שית הבהירה כי היא מתנגדת למתווה ולמעשה לכל נוסח חוק שהממשלה מנסה להביא.

  בעקבות זאת, הציע יו"ר ש"ס אריה דרעי להחיל דין רציפות על חוק גנץ (חוק הגיוס שהחל בכנסת הקודמת) כדי לדלג על העלאת חוק הגיוס להצבעה בממשלה ולאפשר את המשך החקיקה בכנסת. מדובר ביוזמה גם של מזכיר הממשלה עו״ד יוסי פוקס. הוא הביא את זה לרה״מ ונתניהו החליט ללכת על זה.

  כאמור, החוק הקודם כבר אושר בקריאה ראשונה ונותר רק להמשיך ולהעביר אותו בקריאה שניה ושלישית.

  בלשכת ראש הממשלה ציינו כי "החוק הוכן על ידי מערכת הביטחון אחרי עבודת מטה יסודית והגש על ידי שר הביטחון דאז בני גנץ. ראש הממשלה נתניהו הנחה להביא מחר לוועדת שרים לחקיקה את החלת דין הרציפות על הצעת חוק זו. ראש הממשלה קורא לכל הסיעות שתמכו בהצעה בכנסת הקודמת להצטרף להצעה". ועדת השרים תתכנס כבר מחר בשעה 10:00 בבוקר.

  מדובר במהלך פוליטי מבריק שעשוי לקדם סוף סוף את החוק שתקוע מזה זמן רב, בעיקר משום שכעת השרים גנץ וגלנט יהיו חייבים לתמוך בהצעה, בעוד שעד כה הם הערימו קשיים. מנגד, דווקא במפלגות החרדיות יתקשו יותר להצביע בעד החוק באופן מפורש, אך סביר שימצא לכך פתרון.

  האזינו לדיווח במשדר הצהריים>>>  0 תגובות