ב'עדה החרדית' שוקלים: 'אזהרת מסע' חמורה למירון

  יצחק שינפלד ויוסי ויצמן 1 Comment on ב'עדה החרדית' שוקלים: 'אזהרת מסע' חמורה למירון

  "בהנהלת ה'עדה החרדית' בירושלים שוקלים להטיל 'אזהרת מסע' חמורה על מירון בל"ג בעומר, זה צעד תקדימי": כך חושף הבוקר עו"ד יצחק שיינפלד ב'מהדורת הבוקר' אתה הגיש לצד עו"ד יוסי וייצמן. השניים התייחסו להילולת ל"ג בעומר במירון והסכימו: "אין סיכוי שחיזבאללה יחליט סתם כך להניח את נשקו. כולם מבינים את זה. אסור לסמוך על הנס, אין בהר מירון מיגוניות, אין לאן לברוח במקרה של אזעקה. זו סכנת נפשות לנסוע השנה למירון בל"ג בעומר"

  צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האזינו>>>

  "המקום הזה מסוכן, לא סומכים על הנס במקום אסון": הבוקר שוחחו עו"ד יצחק שיינפלד ועו"ד יוסי וייצמן ב'מהדורת הבוקר' על הילולת ל"ג בעומר בעוד פחות משבועיים. שיינפלד חשף כי: "בהנהלת ה'עדה החרדית' בירושלים שוקלים להטיל 'אזהרת מסע' חמורה על מירון בל"ג בעומר, זה צעד תקדימי מטורף. ההבנה היא שאם תהיה אזעקה בזמן ההילולא אין לאן לברוח".

  עו"ד וייצמן הגיב: "אני שמח לשמוע שהם לא מתכננים ללכת 'ראש בקיר' כמו בימי הקורונה".

  השניים הסכימו כי: "אין סיכוי שחיזבאללה יחליט סתם כך להניח את נשקו. לא רואים את הסוף. כולם מבינים את זה. אסור לסמוך על הנס, אין בהר מירון מיגוניות, אין לאן לברוח במקרה של אזעקה. זו סכנת נפשות לנסוע השנה למירון בל"ג בעומר".

  כזכור, צה"ל הודיע לפני כשבוע באופן סופי על ביטול הילולת הרשב"י במירון, בל"ג בעומר. זאת על רקע המצב הביטחוני והחשש הממשי לירי מצד חיזבאללה.

  מוקדם יותר פרסמנו כאן ב'קול חי', כי בחצרות הקודש מקווים לניסים, ולכך שתהיה אפשרות לערוך את ההילולא כבכל שנה, אך בד בבד נערכים לאפשרות שהעלייה למירון לא תתאפשר השנה, עקב המצב. בהתאם לכך, מרן האדמו"ר מבויאן, שמידי שנה היה פותח את מעמדי ההדלקות עם ההדלקה המסורתית על ציון הרשב"י במירון, יערוך הדלקה המונית יחד עם אלפי חסידיו במוצאי השבת בירושלים.

  בנוסף לזאת, בשנים האחרונות גם המשפיע הגאון הצדיק רבי אלימלך בידרמן מקיים הדלקה המונית במירון, והשנה, נודע לקול חי, שהמשפיע יקיים את ההדלקה בבית שמש, עם אלפי משתתפים כמידי שנה.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   בקורונה המדינה הלכה עם ראש בקיר, במקום למצוא פתרונות.
   לא העדה החרדית