גרוס מ'בסדנו' מדבר: "אם אנחנו גנבים, איך אפשרו לנו לפעול"

  צבי טסלר 9 Comment on גרוס מ'בסדנו' מדבר: "אם אנחנו גנבים, איך אפשרו לנו לפעול"

  יו"ר בסדנו אליעזר גרוס עלה לשידור במוקד הציבורי והתייחס לחשדות הכבדים נגד החברה בבעלותו. על מה הוא מתחרט במבט לאחור? "יכול להיות שהיינו צריכים לקחת בחשבון את המציאות שיהיו ברבורים שחורים" | ומה יהיה על כספי המלווים: "בע"ה בחודשים הקרובים נגמור את הכל" | ולאן נעלמו מאה מיליון שקלים?

  ברוך אליעזר גרוס
  22:02
  29.05.24
  קובי פינקלר No Comments on שני פצועים אנוש בפיגוע דריסה ביו"ש: מצוד אחר המחבל

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האזינו>>>

  החשדות נגד קבוצת ההשקעות 'בסדנו': יו"ר הקבוצה אליעזר גרוס והיועץ העסקי מיכה שולם, התעמתו בתכנית המוקד הציבורי בהגשת צבי טסלר, תכנית המטפלת בעוולות צרכניות ובירוקרטיות.

  מיכה שולם, הביא לשידור את טענות הרשות לניירות ערך: "גרוס הקים חברה להשקעות בסטרטאפים שונים בארץ ובעולם והפך לאימפריה.  לטעמי זה תמרור האזהרה הראשון שצריך לקפוץ אצל כל אדם מן השורה. הסטרטאפים ה'אמיתיים' וההשקעות הטובות לא צריכות לגייס מאות אלפי שקלים מאדם מן השורה, הן פונות לקרנות הון סיכון ולבנקים.

  לדבריו: "הרשות לני"ע קבעה פרמטרים ברורים מה מותר ואסור לעשות כשאתה מגייס כסף מהציבור. יש אי בהירות טוטאלית באשר למה בסדנו עשו עם הכספים והרשות חושדת שבסדנו השתמשה בכספים שקיבלה ממשקיע א' כדי לשלם את הריבית המבוטחות שהיא הבטיחה למשקיע ב'. מה שנקרא הונאת פירמידה. 

  אליעזר גרוס, מייסד בסדנו הגיב: "ההודעה של רשות ניירות ערך אומרת שהחקירה החלה בחשדות X ולמטה כתוב שאין באמור לעיל כל מסקנה וכדומה. הם העבירו לפרקליטות ולא כתבו מה המסקנות שלהם. למעשה לא כתבו כלום. 

  גרוס הוסיף: "להיות עיתונאי ולכתוב זה מאוד קל. כשדה מרקר פנה אלינו כתבנו שהפעילות שלנו מנוטרת ומדוגמת כמו חברות אחרות בתחומנו ע"י רשות ני"ע. לא אמרנו שהם 'מפקחים' עלינו. בתגובה שהם צירפו בעיתון הם לא כתבו את זה בדיוק, אלא הם פנו לרשות לני"ע ושאלו אם הם מפקחים על בסדנו ואמרו להם שלא. אבל זה לא מה שאמרנו. אם אנחנו כאלה גנבים, איך אפשרו לנו להמשיך לפעול?"

  מיכה: "לרשות אין יכולת להטיל הגבלות בלי הרשעה".

  גרוס: "יש לנו קבוצה של מלווים. בכסף שלהם קנינו מניות בכל מיני חברות שאנחנו צופים שתהיה להם תשואה גבוהה. זה עבד כך במשך שנים. מכרנו מניות במיליונים וזה עבד מצוין".

  מיכה: "על פי הרשות אין הסבר איפה נמצאים מאה מיליון שקלים".

  גרוס: "לא ראיתי את זה בהודעת הרשות".

  עוד הסביר גרוס: "לפני עליית הריבית לאנשי הנדל"ן היה מספיק כסף עודף לפזר את ההשקעות שלהם. כשהתחילה עליית הריבית ואחרי זה המלחמה אף אחד לא רוצה לשמוע על השקעות ישראליות ולכן נתקענו. חלק מהאנשים (שניזוקו) כבר קיבלו את הכסף שלהם. בע"ה בחודשים הקרובים נגמור את הכל. אני לוקח את זה מאוד קשה".

  בהמשך הבהיר המגיש צבי טסלר כי על פי הודעת הרשות לניירות ערך, אכן אין הסבר לשאלה להיכן נעלמו מאה מיליון שקלים מכספי המלווים או המשקיעים בחברה.  9 תגובות

  מיין תגובות
  1. 8

   הבושה הגדלה של העיתונים החרדים שפרסמו אותם בלי סוף ועל ידי כך נעקצו (לכאורה) אברכים תמימים חתיכת חוצפה

  2. 7

   מכיר את מיכה שולם וקצת את אליעזר וכל מי שמאמין למילה של מיכה שולם הוא פתי גמור, הרי זה ברור שהוא מנסה למתג את עצמו על חשבון אחרים.

  3. 6

   עדיף לשמוע את ההקלטה בלחיצה מעל לכתבה, מאשר לראות את הכתבה.

  4. 5

   מעניין האם בכלל יש משהו בחשדות האלה נגד אליעזר גרוס.
   לגבי מיכה שולם שטוען שהוא יועץ עסקי, הוא תופס טרמפ על גבי של חברה אחרת. מעניין כמה הוא נאמן ביעוץ ללקוחות שבאים אליו וגם הוא לא נשמע כמבין.

  5. 4

   (בלי להכנס לנאמר בראיון עצמו, לתשומת לבכם התמלול שתחתיו לא תואם את ההקלטה, ומוטה לרעת בסדנו.

  6. 3

   אלי גרוס אולי כוכב אבל בטוח לא גנב, מיכה שולם בטוח הדיוט גמור
   אני מעדיף להסתמך על הוותק של בסדנו ולהיות רגוע וקצת רוגע לא יזיק לכם

   1. המסקנה שבמקום שכל כסף ילך למטרה מסויימת זה היה בריכה לשלם לקודמים. אם אתה קונה מניות אז למה צריך את הסגנון? תקנה בבורסה לבד או בבית השקעות אמיתי. מה צריך את בסדנו?