היסטוריה: טראמפ חוזר בו מפתרון שתי המדינות

  אתר קול חי No Comments on היסטוריה: טראמפ חוזר בו מפתרון שתי המדינות

  נשיא ארה"ב לשעבר והמועמד הרפובליקני לנשיאות דונאלד טראמפ, חוזר בו מתמיכתו בפתרון שתי המדינות: "בעבר חשבתי שזה יכול לעבוד והרבה אנשים תמכו בו אך פחות ופחות אנשים תומכים בו וזה הפך קשה יותר"

  נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: פלאש 90

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לקראת מהפך בגישה האמריקנית למזרח התיכון? נשיא ארה"ב לשעבר והמועמד הרפובליקני לנשיאות, דונאלד טראמפ, חוזר בו מתמיכתו בפתרון שתי המדינות.

  בראיון למגזין 'טיים' האמריקאי אמר טראמפ: ״בעבר חשבתי שזה יכול לעבוד והרבה אנשים תמכו בו אך פחות ופחות אנשים תומכים בו וזה הפך קשה יותר. כאשר שואלים אותם מה הם רוצים הם אומרים ׳שתי מדינות׳ אבל כשישראל מסכימה הם אומרים ׳אנחנו רוצים הכל׳״.

  בנוסף, טראמפ מודה בראיון כי טעה ביחס לחינוך הפלסטיני, שאינו מאפשר חיים בשלום. עוד בראיון הנדיר, הבהיר טראמפ כי יצטרף למתקפה נגד איראן אם היא תתקוף את ישראל.

  יו״ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ התייחס לדברי טראמפ: "אני מברך את נשיא ארה"ב לשעבר והמועמד לנשיאות, תומך ישראל מובהק, דונלד טראמפ על דבריו הברורים ועל חזרתו מתמיכתו בהקמת מדינה פלשתינית.

  "מדינה פלשתינית תהיה מדינת טרור שתסכן את קיומה של ישראל והלחץ הבינלאומי להקמתה הוא עוול בקנה מידה היסטורי של מדינות המערב, שמוכנות לסכן את המדינה היהודית היחידה בשל אינטרסים פוליטיים פנימיים. הלחץ האגרסיבי המופעל להקמת מדינה פלשתינית על רקע הטבח הנורא שביצע חמאס באזרחי ישראל ב 7 לאוקטובר הוא פרס נורא לטרור וזריקת עידוד לאויבי ישראל בציר איסלם הרדיקלי השיעי בהובלת איראן.

  עוד הוסיף השר: "אני מקווה ומתפלל שמנהיגים נוספים בעולם יגלו את האומץ והיושרה שמגלה המועמד לנשיאות טראמפ לשנות עמדה, יחזרו בהם מהפניית העורף למדינת ישראל וישלבו איתנו ידיים בנחישות במאבק שאנו מובילים בשם העולם החופשי נגד האיסלאם הרדיקלי שמאיים על שלום העולם כולו".  0 תגובות