דנמרק: מבנה היסטורי עולה באש; הצריח המיתולוגי קרס

  פנחס בן זיו 1 Comment on דנמרק: מבנה היסטורי עולה באש; הצריח המיתולוגי קרס

  שריפה גדולה פרצה היום בבניין הבורסה בקופנהגן: הבניין ההיסטורי נבנה במהלך המאה ה-17 בתקופתו של המלך כריסטיאן הרביעי ומאז נחשב לאחד המבנים היפים ביותר באיזור. השריפה כילתה את הצריח המפורסם של המבנה ובשלב זה כוחות הכיבוי מתקשים להשיג שליטה בלהבות

  צילום: שימוש לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
  22:41
  28.05.24
  פנחס בינדר No Comments on הרב נויגרשל: כך עניתי לאחד מראשי 'אחים לנשק' שביקש לפגוש אותי

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שריפה גדולה פרצה הבוקר בבניין ההיסטורי של הבורסה לניירות ערך של דנמרק, אחד האתרים המפורסמים ביותר של הבירה קופנהגן. בתמונות מהזירה נראה הצריח המפורסם של הבניין קורס על הגג, בעוד תושבים עומדים ברחוב ומשתאים מול לשונות האש.

  בניין הבורסה נבנה בין השנים 1619 ל-1640 בהוראת המלך כריסטיאן הרביעי, והוא אחד הבניינים העתיקים ביותר בקופנהגן. אף שהוא מכונה "בניין הבורסה", בפועל הבורסה לניירות ערך אינה שוכנת בו עוד. הוא מארח כעת את לשכת המסחר של דנמרק.

  לפי הדיווחים, השריפה פרצה בבניין בעודו עובר שיפוצים, ולפי שעה הסיבה לה איננה ברורה. לא דווח על נפגעים בגוף, אבל התדהמה ברחובות הסמוכים הייתה גדולה. "אנחנו ניצבים מול מראה נורא", מסרה לשכת המסחר, "הבורסה עולה באש".

  העובדים הונחו להתפנות מהבניין, לאחר שזוהו סימנים ראשונים לשריפה. בעת הפינוי נעשו מאמצים להוציא מהבניין ציורים עתיקים, ועוברי אורח באזור נצפו רצים פנימה אל הבניין, על אף הסכנה, במטרה להצילם. שר התרבות הדני, יאקוב אנגל־שמידט, אמר כי התרגש לראות עוברי אורח "עוזרים לכוחות הביטחון להציל אוצרות וציורים אייקונים מהבניין הבוער", אך רבים מהם — חלקם בני 400 שנים — עלו בלהבות.

     1 תגובות

  מיין תגובות