מעבר לאתר המותאם

  שלמה קוק: "הרב זצ"ל נאבק גם על ארץ ישראל וגם על תורת ישראל"

  אסתי פלד No Comments on שלמה קוק: "הרב זצ"ל נאבק גם על ארץ ישראל וגם על תורת ישראל"

  איש התקשורת שלמה קוק על הסתלקות דודו הגר"ש הכהן קוק זצ"ל: "נלחם מלחמה אדירה ברבני צהר, אבל גם ידע ללכת יד ביד בכל המאבקים על ארץ ישראל. היה חם ואכפתי. כל כולו מלחמה לה' ולתורה. הוא היה סמל למלחמות על קודשי ישראל בלב חם לכל נושא של תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל"

  21:57
  27.06.22
  שלמה ריזל No Comments on לפחות עשרה הרוגים ועשרות פצועים מדליפת גז בנמל עקבה שבירדן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שלמה קוק, עורך עיתון "בקהילה" וקרוב משפחתו של הגאון הרב שמחה הכהן קוק זצ"ל שהסתלק לבית עולמו מוקדם יותר הערב, ספד לו בשיחה עם אבי מימרן במהדורה המרכזית. "הוא היה סמל הבולט ביותר לרב עיר בארץ ישראל שכל כולו נטוע עמוק בעולם הרבנות. המלחמות שהוא ניהל לאורך השנים. אני זוכר כמה מאבקים, כמה כאב לו כל נושא של אידישקייט, כל פגיעה בתקציבי הישיבות והחינוך, ולצד זאת גם נושאי ארץ ישראל – כמה נלחם כנגד ההתנתקות. הוא היה כמדומני הרב החרדי היחיד שממש ניסה לפעול בכל דרך נגד התוכנית".

  קוק המשיך ושרטט קווים לדמותו של הרב זצ"ל: "לאחר מכן היה לו מאבק הרואי שלא יהרסו את בתי הכנסת. באותה מידה כמה דמעות שפך גם על נושאים של קדושה ותורת ישראל וגם של ארץ ישראל. זה שילוב נדיר מאוד. קשר שחיבר בין שתי העולמות הכביכול מקבילים".

  עוד הוסיף שלמה קוק: "באותה מידה הוא נלחם מלחמה אדירה ברבני 'צהר'. אבל גם ידע ללכת יד ביד בכל המאבקים על ארץ ישראל. היה חם ואכפתי. כל כולו מלחמה לה' ולתורה. הוא היה סמל למלחמות על קודשי ישראל בלב חם לכל נושא של תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל".  0 תגובות