מעבר לאתר המותאם

  הרב יעקב פרידלנדר: "אנחנו מתמקדים בסיפור היהודי של השואה"

  אסתי פלד No Comments on הרב יעקב פרידלנדר: "אנחנו מתמקדים בסיפור היהודי של השואה"

  הרב יעקב פרידלנדר, מדריך בגזנך קידוש ה' שוחח עם 'קול חי': "אנחנו במרוץ נגד הזמן לאסוף עדויות מהניצולים שעדיין חיים איתנו, יושבים ואוספים את החומרים האלה. אנחנו בגנזך מאוד מתמקדים בסיפור היהודי של השואה. הגבורה היהודית, השמירה על המצוות. הגנזך עושה עבודה מאוד קשה בעיבוד והנגשת החומר"

  20:01
  07.07.22
  אסתי פלד No Comments on חה"כ מיכאל מלכיאלי: "יש לנו סיכוי להקים ממשלה"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הרב יעקב פרידלנדר, מחנך ומדריך בגזנך קידוש ה' ומנהל המחלקה הפדגוגית במכון שוחח הערב (חמישי) עם בצלאל קאהן במהדורה המרכזית על יום הזיכרון לקדושי השואה. "הדור הראשון והשני לשואה לא סיפר ולא דיבר על השואה, אבל הדור השלישי נפתח ולכן דווקא התפקיד של הנכדים זה לקום ולשאול את הסבא והסבתא", אומר פרידלנדר.

  "אנחנו במרוץ נגד הזמן לאסוף עדויות מהניצולים שעדיין חיים איתנו, יושבים ואוספים את החומרים האלה. אנחנו בגנזך מאוד מתמקדים בסיפור היהודי של השואה. הגבורה היהודית, השמירה על המצוות. הגנזך עושה עבודה מאוד קשה בעיבוד והנגשת החומר".

  הוא נשאל מדוע לא דיברו בעבר על השואה בציבור החרדי: "סיבה אחת היא כנראה היסטורית פוליטית, די תקפו את ציבור שומר המצוות סביב הנושא של השואה. הסיבה השנייה היא שהיה קשה לדור של הניצולים לדבר על זה".  0 תגובות