מעבר לאתר המותאם

  ח"כ אמסלם מציע בתגובה לחוק הגיוס: גיוס חובה גם לערבים

  איתי גדסי No Comments on ח"כ אמסלם מציע בתגובה לחוק הגיוס: גיוס חובה גם לערבים

  הטרלה: ח"כ דודי אמסלם מהליכוד יעלה הצעת חוק להטלת גיוס חובה לצבא או לשירות לאומי גם על ערביי ישראל, זאת בתגובה לחוק לגיוס בני ישיבות ובמטרה להביך את הקואליציה

  דוד אמסלם צילום: פלאש 90
  21:59
  25.05.22
  מערכת האתר No Comments on "כל העולם כולו": כל מה שהתרחש בעולם היהודי \\ אורי כהן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  לאחר נפילת 'חוק הגיוס' שביקש להסדיר מחדש את מעמדם של תלמידי הישיבות תוך קביעת מכסות גבוהות לגיוס: ח"כ דודי אמסלם מבקש להביך את הממשלה ויעלה ביום רביעי הקרוב הצעת חוק שתטיל חובת גיוס לצבא או לשירות לאומי גם על ערביי ישראל.

  בדברי ההסבר להצעה מפרט חה"כ אמסלם: "לפי חוק שירות ביטחון, על כל אזרח ותושב קבוע, ללא הבדלי גזע, דת, לאום או מוצא חלה חובת שירות ביטחון. כלומר, מוצאו הדתי של אדם אינו מהווה שיקול רלוונטי לחיוב בשירות ביטחון או למתן פטור משירות ביטחון.

  "אולם, מאז ומעולם, חובת שירות הביטחון לא נאכפת באופן קולקטיבי על המיעוט הערבי בישראל (אולם כן נאכפת על המיעוט הדרוזי והקהילה הצ'רקסית). הערבים בישראל אינם מקבלים פטור משירות ביטחון, לא מכוח סעיף 36 לחוק ולא מכוח סעיף אחר.

  "סעיף 13 לחוק קובע כי "פוקד רשאי" ומכאן שסמכות הפוקד לקרא בצו היא סמכות שברשות. כך, למעשה, הפוקד לא אוכף את חובת שירות הביטחון על הערבים בישראל שכן הוא אינו קורא ליוצא צבא ערבי להתייצב בלשכת הגיוס".

  חה"כ אמסלם מוסיף ומפרט "ציבור הערבים בישראל זכאי לזכויות שמקבל כל אזרח ישראלי אולם לא נושא בשוויון בנטל בכל הנוגע לחובת הגיוס לצבא. מטרתה של הצעת חוק זו היא ליצור שוויון בנטל כך שכלל האזרחים במדינה הזכאים לזכויות יישאו בנטל הגיוס לצה"ל או בשירות לאומי (אלא אם כן קיבלו פטור או דחיית שירות כפי שהחוק מאפשר) ובכך ימלאו את חובתם האזרחית".  0 תגובות