מעבר לאתר המותאם

  חנוכיה לי יש, דולקת בה האש: אמצעי זהירות לימי החנוכה

  אבי יעקב No Comments on חנוכיה לי יש, דולקת בה האש: אמצעי זהירות לימי החנוכה

  חג החנוכה מסמל את ניצחונם של החשמונאים והנס הגדול שאראה ביום זה, אך אנו צריכים לשים לב בסכנות הכרוכות בימי החג | כידוע בימי החג הסיכון לאסונות גדל בעקבות הדלקת החנוכיה, המצווה  חלילה עלולה להוביל לסכנה של ממש | לפניכם מספר אמצעי זהירות חשובים, שעליכם לנקוט בימי החג

  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  15:36
  21.01.22
  אבי יעקב No Comments on גלריה מושלגת: מסע גדולי ישראל בציון החפץ חיים בראדין

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  האסונות השכיחים בימי החנוכה הינם הן ממיקום נרות החנוכה, הן מהגישה הקלה של ילדים לאש והן מכוויות משמן, אי לכך, מצורפות מספר פעולות לצמצום הסכנות באדיבות ארגון 'אמת ליעקב', בכדי שימי החנוכה יעברו עלינו בשלום.

  ראשית, יש להניח את החנוכייה על משטח יציב, רחב ולא דליק כגון משטח מתכת, וכן לא ליד וילון או מפה, כמו כן יש לוודא את יציבות הנרות או כוסיות השמן שבחנוכייה. כמובן, שילדים ידליקו נרות חנוכה בהשגחת מבוגר בלבד, וההדלקה תהיה בנר ולא באמצעות גפרורים.

  למען הביטחון ולמניעת התלקחויות, יש להרחיק חומרים דליקים מהחנוכייה, כגון ספרים, ניירות, מדפים ובדים. חשוב לדעת, אם מדליקים מספר חנוכיות במקום אחת, יש להרחיקן זו מזו. אין  להשתמש בחנוכיות העשויות מחומרים דליקים, כגון עץ או מוצרי פלסטיק.

  אין להשאיר חנוכייה דולקת ללא השגחה. רצוי להקפיד ולוודא כי כל עוד החנוכייה דולקת, שישהה מבוגר ער בבית. וכמובן, יש להחזיר את הגפרורים למקום מיד בתום השימוש כדי למנוע התעסקות של ילדים בהן.

  טיגון לביבות וסופגניות הנעשה בשמן רותח ייעשה על ידי מבוגר בלבד ללא נוכחות ילדים בסביבה. כמו כן יש למקם את עמדת הטיגון בצד הפנימי של הכירה. יש להרחיק מטבעות וסביבונים קטנים מילדים מתחת לגיל שלוש.

  חג חנוכה שמח!  0 תגובות