מעבר לאתר המותאם

  ויטילו עליו שרי מיסים: בכוונת האוצר להטיל 9 מיסים חדשים על הציבור

  צבי טסלר No Comments on ויטילו עליו שרי מיסים: בכוונת האוצר להטיל 9 מיסים חדשים על הציבור

  נשיא לשכת המסחר אוריאל לין תקף את התקף המיסים חסר התקדים שצפוי להיות מוטל על הציבור השנה, לאחר שנכנסו לחוק ההסדרים. את המס על שירותים רפואיים תוקף לין ואומר, "זהו מהלך המתאים למשטר קומוניסטי"

  גזירות ליברמן צילום: פלאש 90
  20:01
  23.01.22
  בנצי לייזרוביץ No Comments on בשל ליקויי בטיחות: צו סגירה לפנימיית "ישרי לב" בקריית יערים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הטלת מיסים חסרת תקדים על הציבור ועל העסקים בישראל: על הכוונת של משרד האוצר לא פחות מ 9 מסים חדשים שיוטלו על הציבור והעסקים בגובה של 5.3 מיליארד ש"ח, חלקם מופיעים בטיוטת חוק ההסדרים וחלקם מחוצה לו.

  חלקם מוגדר באופן ישיר כהטלת מס וחלקם בדרכים אחרות. כגון: אגרת גודש לכלי רכב; היטל בשיעור של 40% על תשלום חברות הביטוח או שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים לרופא או למוסד הרפואי בגין פעילות פרטית של ניתוחים ושירותי יעוץ רפואיים.

  הטלת מס על כלי אוכל חד פעמיים; תיקון תקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות רכב) ותקנות מס ערך מוסף וצו הבלו על הדלק (פטור והישבון); הטלת מס על משקאות ממותקים ועוד.

  נשיא לשכת המסחר אוריאל לין מזהיר מהמהלך המסוכן, "אם תועבר תכנית האוצר, מערכת המס תיפגע כדי להשיג מטרות שאין לממשן באמצעות מיסוי. זו זריית חול בעיניים שכן ההתמודדות חייבת להיעשות לא דרך מערכת המסים. עצם המחשבה להטיל מסים כדי לפתור בעיות בריאות או בעיות סביבה מסוכנת מאין כמוה. מהלך זה ידרדר אותנו לכרסומה והריסתה של מערכת המס".

  לין מסביר כי "כך למשל הכוונה להטיל מסים על משקאות ממותקים כדי להגן על בריאות הציבור. על פי אותו הגיון מותר יהיה להטיל מס על מאות מוצרי מזון שאינם בריאים. אם רוצים למסות כלי אוכל פלסטיים משום שהם פוגעים בסביבה יהיה מוצדק למסות עוד כלים וציוד שאף הם מתכלים ומסתיים בהם השימוש. אבל במקום להשקיע במחזור, מטילים מס".

  עוד הדגיש לין כי "אגרת הגודש על הכניסה לעיר תל אביב הינה מהלך סרק שיכביד דווקא על השכבות החלשות, במקום להתמודד עם פתרון הבעיה באמצעות הקמת תשתיות חדשות לתחבורה ציבורית וכן בהוצאת מקומות העבודה מהעיר תל אביב אל ערי הלוויין".

  לדעת לין, המס ההזוי ביותר הוא היטל של 40% על שירותים רפואיים בגין פעילות פרטית של ניתוחים ושירותי יעוץ. "זהו מהלך המתאים למשטר קומוניסטי", הדגיש ואמר כי "אין פה רק שאלה של הטלת מס מיותר, אלא פגיעה בעצם זכות היסוד של כל רופא להציע את שירותיו על פי בחירה חופשית".  0 תגובות