מעבר לאתר המותאם

  הגר"ד לאו: "הווירוס הוא וודאי, הטענות נגד החיסונים הן ספקות"

  אסתי פלד No Comments on הגר"ד לאו: "הווירוס הוא וודאי, הטענות נגד החיסונים הן ספקות"

  הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו בשיחה עם 'קול חי': "מי שלא שומר על הגוף, בנוסף לזה שהוא עלול להדביק אחרים – הוא חוטא לכשעצמו. שהוא לא שומר על הפיקדון שהקב"ה נתן לו"

  הגאון הרב דוד לאו צילום: פלאש 90
  20:42
  19.05.22
  אבי רבינא No Comments on בליכוד מתבצרים בעמדתם: נתמוך רק במלגת לימודים מלאה לחיילים

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו מתייחס להתבטאותו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, שלא לאפשר למלמדים שלא התחסנו, ללמד את הילדים: "זאת אמירה מאוד מבוססת הלכתית. יש חיוב על אדם להיזהר שלא להזיק. והוכח שזה מזיק וזה פוגע גם בילדים".

  "מרן מדבר על חשיבות לימוד התורה, אז נכון יצטרכו למצוא מלמדים חליפיים ולא חלילה לבטל תורה, אבל אי אפשר להרשות דבר כזה שאדם מסתובב עם חשש גדול מאוד שהוא ידבק וידביק ויסכן חיים", אומר הרב הראשי בשיחה עם אבי מימרן במהדורה המרכזית.

  "אני מקווה שהדברים הללו יפעלו את פעולתם", מוסיף הרב לאו. לדבריו "אני מודה לקב"ה שבזמן שהמציאו את הפניצילין לא היו את כל הרשתות החברתיות וכל השמועות למיניהם שמציפות את כל העולם".

  הרב הראשי הסביר: "יש כלל ברור של 'אין ספק מוציא מידי וודאי'. כל הטענות נגד החיסונים הן ספק גדול מאוד, המחלה היא וודאי גמור. לכן אנחנו חייבים בוודאי לציית ולשמור על בריאותנו. מי שלא שומר על הגוף, בנוסף לזה שהוא עלול להדביק אחרים – הוא חוטא לכשעצמו. שהוא לא שומר על הפיקדון שהקב"ה נתן לו".

  הגר"ד לאו התייחס לשאלה בנוגע לאלה שאומרים שהם חוששים להתחסן, אבל נזהרים שלא להדבק ולהדביק: "נדמה לי שרוב מוחלט של הנדבקים לא רצו להידבק, ועשו הכל שלא להידבק ולא להדביק אחרים, אבל המציאות היא שזה לא עובד. אנחנו עדיין מחפשים להבין איך בדיוק המחלה הזאת פועלת ומדביקה, אז מה זה ההתר להכנס לשאלות ולהגדיר את ההגדרות. בהלכה יש דברים מאוד ברורים".  0 תגובות