מעבר לאתר המותאם

גן היהדות: נחנך המרכז היהודי המפואר 'גן ישראל' במוסקבה

שלמה ריזל No Comments on גן היהדות: נחנך המרכז היהודי המפואר 'גן ישראל' במוסקבה

חנוכת 'גן ישראל' ברוסיה. קביעת המזוזה על-ידי רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר שליט"א | אלפי ילדים משתתפים בימים אלו ברשת הקעמפים "גן ישראל" ברחבי רוסיה | באתי לגני

pict (497) (Copy)

במעמד צנוע ורב רושם, נחנך הבניין המרכזי במתחם מחנה "גן ישראל" בשכונת איסטרה במוסקבה, בראשות רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, שגם קבע את המזוזה בכניסה הראשית להיכל בית הכנסת המפואר ורחב הידיים.

במשך כל השנה, משמש המתחם את תלמידי הישיבה לצעירים "תומכי תמימים" – אחת מתוך 4 ישיבות חב"ד במוסקבה – ובה מתחנכים בני השלוחים והרבנים במדינות חבר העמים, וגדלים להיות בעצמם שלוחים בבוא היום כאשר יצטרפו אל מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר.

בתקופה זו של הקיץ, עת התלמידים והצוות מחליפים אווירה ועוברים ל'ישיבת קיץ' במתחם אחר, משמש המקום את אחד הקעמפים של "גן ישראל", כשבמקביל נערכים קמעפים נוספים במתחמים אחרים של המוסדות במוסקבה, והכל בשיא ההידור והכשרות הרוחנית והגשמית כאחד.

הבניין המרכזי כולל, כאמור, בית כנסת גדול ומפואר עם ספרייה תורנית עשירה בלשה"ק ובתרגום לרוסית, מטבח עם ציוד חדיש ומשוכלל, העומד תחת פיקוח קבוע של צוות משגיחי כשרות מטעם ועד הכשרות שע"י הרבנות הראשית לרוסיה, אולם אוכל גדול, חדרי שיעורים והרצאות ועוד.

המתחם כולו, המכיל בתוכו מספר רב של מבנים רב שימושיים – נמצא בפרברי העיר הגדולה, רחוק משאון העיר, ובאוויר הצח והמיוחד, מצליחים בחודשי הקיץ להעניק ולהשריש חינוך יהודי חסידי לאילו שברובם לא זוכים בשלב זה לחינוך כשר במשך כל ימות השנה.

בגזירת הסרט וקביעת מזוזות בפתחים השונים בבניין, כובדו גם הרב אלכסדר ברדה והתורם מר נתן ליכטנפלד. את המעמד הנחה בטוב טעם מנכ"ל הקהילה הרב מרדכי ויסברג, שיחד עם הרבנים העניקו לתורם ומשפחתו דולר שהעניק הרבי מליובוואיטש זי"ע בידיו הקדושות לצדקה, עם איחולים לברכה והצלחה.

צילום: לוי נאזרוב

-CZMEdDo D_PJ_k2w Dof4a2Jb eFkj_6bd EzuqzcxU FU8MM5yf fZNXjoOm i44IKihO IjrWdZhW ISuO_KcH jdGCrOoX jJG99Sy2 jP80jdWP JWT7wzaH KALUz5Pd LEkq-6uA mGr0bSFZ nA0rRPyy nFj_zoY_ NiNM08Fl Nj3FyiEY nPUoIevO o4Kff3JF Q__dPqyU QPnOxfch rEzMAhNO sokPJXiZ Svp2RJVH TRzaaWyx uRJGkAvE wbAT6gY- wTF8Jsqm x3bBGq7Z 0eu-t5qJ 3O-mXKp1 4G9D3uUB 6_KWb2xf a29UyzvL AvrgVdhF0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>