מעבר לאתר המותאם

אייכלר: "ביהמ"ש לא הוציא פסק דין בעפולה כדי שלא תהיה הגנה לחרדים"

איתי גדסי No Comments on אייכלר: "ביהמ"ש לא הוציא פסק דין בעפולה כדי שלא תהיה הגנה לחרדים"

בנאום תקיף שנשא ח"ר אייכלר בדיון מיוחד שנערך בכנסת על הגזענות כנגד בני העדה האתיופית, תקף אייכלר בחריפות את ראשי הערים שמדירים מקרבתם את הציבור החרדי, תוך הסתמכותם על פסקי דין של בג"ץ: "מי שיעשה זאת צריך לדעת שישלם מחיר אישי במלחמת חורמה נגדו"

אייכלר
אייכלר צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר (אגודת ישראל) נאם היום (שני) במליאת הכנסת במהלך דיון מיוחד על הגזענות כנגד האתיופים. אייכלר בנאום תקיף דיבר על ההסתה ההולכת ופושה במספר מוקדי כוח במדינת ישראל כנגד הציבור החרדי. "לזכותם של הערבים והאתיופים קיים חוק נגד גזענות והסתה לגזענות שמאפשר לתבוע מי שנוהג כלפיהם בגזענות. לעומת זאת לחרדים אין הגנה כזו".

ח"כ הרב אייכלר הוסיף כי בחסות האווירה התקשורתית המלבה את האש נגד מגזר שלם, מתירים לעצמן ראשי ערים ופוליטיקאים לשסות את העם והשוטרים, נגד החרדים חסרי ההגנה. "ליברמן האשים את הציבור החרדי ברצח כשאמר בכלי התקשורת כי הסיבה שהפועלים נהרגים היא כי אין מספיק פקחים באתרי בניה, משום שיש שמונה עשרה אלף משגיחי כשרות ברחבי הארץ".

אייכלר תקף את ליברמן על ההסתה החמורה ואמר: "אסור לשתוק על דברי ההסתה הפראיים שלו. אסור גם לשכוח שבזמן שהוא מדבר יושבים אלפי פקידים אנשי ישראל ביתנו שליברמן ואנשיו דאגו לאייש בג'ובים רבים והם אינם עושים מאומה. במקום זאת היו יכולים להיות פקחי בנייה, או לפחות להשתמש בכסף שהם מקבלים כדי לממן פקחים כאלו".

עוד על האפליה נגד החרדים הזכיר ח"כ הרב אייכלר את הוראת בית המשפט לעיריית עפולה. "העיריה סגרה את הגן העירוני לערבים. במקום שבית המשפט יאסור לסגור גנים ציבוריים בפני אוכלוסיות שונות, הוא ביקש מעיריית עפולה שיעשו זאת בעצמם ויפתחו מרצונם את הפארק לערבים. הסיבה שבית המשפט לא הוציא פסק דין מפורש, כדי שהציבור החרדי לא ייהנה מההגנה הזו בערים כמו מודיעין שם ראש העיר סגר בפניהם את הפארק העירוני. כך גם עיריית רמת גן שרצתה להדיר חרדים מבני ברק מהפארקים. גם זו תוצאה של ההסתה המשתוללת".

אייכלר הזכיר את פסק דין קציר שמגן רק על הערבים: "אליהם מצטרפים ראשי ערים שהגדילו לעשות בשיטות בירוקרטיה גזעניות ומונעים מהחרדים לבוא ולגור בעריהם. בשונה מהערבים להם יש את החוק של בג"צ בפסק דין קציר, לחרדים אין שום הגנה לצדם. הם עומדים חסרי אונים ומודרים כמו בתחומי הדיור התעסוקה והתקצוב כאילו היו מצורעים שהאליטה סולדת מקרבתם".

לסיום אמר אייכלר: "עלינו למחות בעוז ולהוקיע את המסיתים. אסור לאפשר לדבר כזה לקרות במדינה הנושאת את שם הדמוקרטיה לשווא. אסור להסית ולהדיר שום מגזר או אוכלוסייה. מי שיעשה זאת צריך לדעת שישלם מחיר אישי במלחמת חורמה נגדו".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>