מעבר לאתר המותאם

תשלומי ההורים בדרך להסדרה; בוטל תשלום "מסיבות כיתתיות"

איתי גדסי No Comments on תשלומי ההורים בדרך להסדרה; בוטל תשלום "מסיבות כיתתיות"

ועדת החינוך אישרה את תשלומי ההורים המאושרים לגבייה במוסדות החינוך – סעיף מסיבות כיתתיות יוסר מתשלומי ההורים

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי יחד עם מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב
יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי יחד עם מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב

ועדת החינוך בכנסת אישרה היום (רביעי) את הצעת משרד החינוך, על פיה יוסר סעיף "מסיבות כיתתיות" בסך 24 ₪ מטבלת תשלומי ההורים המאושרת לגבייה, ומשרד החינוך יממן את העלות בסכום של 20 מיליון ₪.

עוד הוסכם על הצדדים שהיו שותפים למשא ומתן, שיוחל תהליך רב שנתי להפחתת תשלומי ההורים. בנוסף, סוכם שוועדת החינוך תגביר את הפיקוח והאכיפה על תשלומי התל"ן.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי אמר כי לאחר הישיבה הקודמת התקיים משא ומתן עם שר החינוך ומנכ"ל משרדו והמתווה שהתקבל יוביל בטווח הארוך לביטול תשלומי ההורים.

מנכ"ל המשרד שמואל אבואב הוסיף כי "הוסכם על הצדדים שנושא תשלומי ההורים נדרש להסדרה ולפיקוח יעילים יותר".

יו"ר סיעת כחול לבן , אבי ניסנקורן הודה ליו"ר הוועדה ולמנכ"ל משרד החינוך ואמר: "אנחנו נתמוך בצמצום תשלומי ההורים. היינו שמחים לצמצם יותר, אך אנחנו פועלים תחת מגבלות של ממשלת מעבר".

ח"כ קטי שטרית (הליכוד) בירכה על ההסדר החדש: "צריך לשבת בכובד ראש וללוות את הנושא מתחילתו ועד לפתרון".

עו"ד גיא יארניצקי, סגן יו"ר פורום ועדי ההורים היישוביים פנה לנוכחים ואמר: "אף אחד בחדר הזה לא רוצה לבטל תקציבים או את סל תרבות, הויכוח הוא אך ורק על המקור התקציבי". הוא פנה לחברי הכנסת וביקש מהם לפעול לביטול תשלומי ההורים גם לאחר הבחירות.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>