מעבר לאתר המותאם

צרפת הסכימה: מתחם קבר המלכים בירושלים יפתח למבקרים ומתפללים

איתי גדסי No Comments on צרפת הסכימה: מתחם קבר המלכים בירושלים יפתח למבקרים ומתפללים

האתר הנמצא ברחוב צ'אלח א-דין בירושלים מיוחס למלכי יהודה וגדולי ירושלים שנקברו באתר המיוחד במינו. לפני מספר שנים סגרה ממשלת צרפת את המתחם שבבעלותה, לאחר שקיבלה אותו לשמור בנאמנות ממשפחה יהודית. לאחר מו"מ ארוך הסכימה צרפת לשוב ולפתוח את המתחם | שר החוץ ישראל כץ בירך על המהלך: "אני מברך על החלטת ממשלת צרפת ומזמין את הציבור הרחב לבקר באתר בעל חשיבות רבה לעם היהודי"

יהודים מפגינים כנגד סגירת המתחם
יהודים מפגינים כנגד סגירת המתחם צילום: פלאש 90

לאחר משא ומתן ארוך בין ממשלות ישראל וצרפת בדבר כניסת יהודים לאתר היהודי ברחוב צ'אלח א-דין בירושלים 'קברי המלכים', הגיעו להסכמה לפתוח את המתחם לביקור ותפילה. האתר המיוחס לקברי מלכי בית יהודה, נקנה על ידי משפחה יהודית צרפתית שלא יכלה לרשום את האתר על שמה, והעבירה לממשלת צרפת לשמור בנאמנות עד לחזרת היהודים ארצה, למרבה הפלא ממשלת צרפת סגרה את המתחם שאף הניחה את דגלה על המתחם, ולא הרשתה כניסה של מתפללים למתחם, הערב הגיע הסאגה המיותרת לסופה.

שר החוץ ישראל כ״ץ בירך על ההחלטה: "החלטתה של צרפת התקבלה בעקבות משא ומתן ארוך ומורכב בהובלת משרד החוץ הישראלי ובזכותה תתאפשר גישה חופשית לישראלים לאתר קבורה יהודי ייחודי, בעל חשיבות היסטורית ודתית גם יחד, השוכן ברחוב צלאח א דין בירושלים".

עוד הוסיף השר: "אני מברך על החלטת ממשלת צרפת ומזמין את הציבור הרחב לבקר באתר בעל חשיבות רבה לעם היהודי, עדות נוספת לקשר העמוק ורב הדורות של עם ישראל לבירתו הנצחית ירושלים".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>