מעבר לאתר המותאם

נתניהו על החלטת ועדת ההיתרים: "מנצלת את מעמדה"

איתי גדסי No Comments on נתניהו על החלטת ועדת ההיתרים: "מנצלת את מעמדה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להחלטת ועדת ההיתרים שלא לאשר לו לגייס כסף למימון הוצאותיו המשפטיות ואמר: "אירועים כאלה פוגעים באמון הציבור במערכת"

נתניהו
נתניהו צילום: ישראל סלם, פול \ פלאש 90

בתגובה להודעת ועדת ההיתרים על אי מתן האישור לראש הממשלה לגייס כסף עבור הוצאותיו המשפטיות, מטעם ראש הממשלה נמסר: "לוועדת ההיתרים יש תפקיד אחד בלבד – לקבוע האם קיים חשש לניגוד עניינים בבקשת ראש הממשלה למימון הוצאות הגנתו המשפטית מספנסר פרטבריג׳ שלעסקיו אין שום זיקה לישראל. בדיקה פשוטה מביאה למסקנה שאין שום ניגוד עניינים. כאן היה אמור להסתיים תפקידה של הועדה".

"חבל שהועדה נכנסה לתחומים לא לה, ניצלה את מעמדה כדי להערים קשיים חסרי תקדים על ראש הממשלה ולמנוע ממנו את הזכות הבסיסית להגן עם עצמו בהליך המשפטי. אירועים כאלה פוגעים באמון הציבור במערכת".

"המידע שביקשה הועדה נמצא אצל מבקר המדינה והגורמים המוסמכים על פי חוק- וועדת ההיתרים אינה חלק מהגורמים המוסמכים לעיין בחומר זה. אין הסבר לדרישות הועדה שנעשות ללא סמכות או למניעיה שמסכלים כל דרך אפשרית בה ראש הממשלה יכול להגן על עצמו", נמסר.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>