מעבר לאתר המותאם

  מנדלבליט תוקף את אוחנה: "עיקרון שלטון החוק לבדו מולנו"

  איתי גדסי 1 Comment on מנדלבליט תוקף את אוחנה: "עיקרון שלטון החוק לבדו מולנו"

  היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט מגיב לדבריו של שר המשפטים אמיר אוחנה ואומר: "לנגד עיני רשויות אכיפת החוק והתביעה הכללית – ובראשם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה – עומדים רק שיקולים ענייניים ומקצועיים"

  היועמ"ש, אביחי מנדלבליט צילום: תומר נוברג, פלאש 90
  10:06
  08.12.21
  מהדורת הבוקר No Comments on קרעי: "בנט מומר לתאבון. מכר הכל כדי להיות ראה"מ"

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  היועץ המשפטי לממשלה הגיב לדבריו של שר המשפטים אמיר אוחנה בראיון אמש לחברת החדשות ואמר: "במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, המושתתת על עיקרון שלטון החוק, החובה לציית לפסיקת בתי המשפט היא בגדר מושכלת יסוד, המשמשת ערובה להגנה על זכותו של כל אזרח במדינה. זו אינה אפשרות הנתונה לבחירה. מדובר בחובה המוטלת על כל אזרח וכל רשות שלטונית באשר היא".

  "בנוסף, יש לומר: לנגד עיני רשויות אכיפת החוק והתביעה הכללית – ובראשם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה – עומדים רק שיקולים ענייניים ומקצועיים. החלטות מתקבלות אך ורק על בסיס חומר הראיות והוראות הדין, ולא חלילה משום שיקול זר. אנשי מערכת אכיפת החוק הם עובדי ציבור מסורים, הפועלים יום וליל כדי לשמור על אזרחי המדינה, ביטחונם, רכושם, וטובתם. היועץ המשפטי לממשלה ימשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם שר המשפטים ועם הממשלה, תוך הקפדה על שיח פורה ומכבד".

  חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) הגיב לדבריו של היועמ"ש מנדלבליט ואמר: "מתי מנדלבליט יאמר את דעתו בעניין הכפיה החילונית של דינה זילבר על החרדים? הרגישות שלו נוגעת לליבי אז אולי שיקח את התפוח האדמה הלוהט הזה ויכריע: כשציבור מעוניין בהפרדה זה לא עניינה של דינה זילבר. וזו לא פגיעה במרחב הציבורי".

  כזכור, אתמול אמר אוחנה כי לדעתו קיימת אפשרות שינסו במשרד המשפטים "לתפור" לו תיק בשל דעותיו על מערכת המשפט.  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   מעבר לדמגוגיה הרגילה, והמליצות הריקות וכו', יש שיקול מקצועי שעולה על הכל: מינוי לשופט עליון לאחר סיום תפקיד היועה"מ. זו הבעיה של כל היועצים, שעיניהם נשואות לכס ביהמ"ש העליון (מעמד, משכורת מכובדת, כמעט בלי עבודה…). היה ראוי לחוקק חוק המגביל בחירת יועה"מ לשופט עליון. אולי אז יהיו באמת שיקולים מקצועיים…