מעבר לאתר המותאם

גל שריפות והצתות ענק בכל הארץ: השר ארדן כינס דיון מיוחד

בנצי לייזרוביץ 1 Comment on גל שריפות והצתות ענק בכל הארץ: השר ארדן כינס דיון מיוחד

בישיבה עם כל זרועות הביטחון והחירום האמונים על כיבוי האש ושמירה על חיי אדם, השר ארדן הנחה לקדם את המוכנות לקליטת סיוע אווירי בינלאומי במידה והשריפות יימשכו. השר ארדן הדגיש כי מחר צפוי מזג אוויר קשה אף יותר ועל כן יש להיערך להמשך המאמצים מבחינת הקצאת הכוחות והאמצעים

נחל עוז: צילום אושרי צימר חדשות 24/7 בפייסבוק
נחל עוז: צילום אושרי צימר חדשות 24/7 בפייסבוק

גל שריפות ענק משתולל בשעות האחרונות ברחבי הארץ, גם כתוצאה מטרור ההצתות בדרום וכתוצאה ממזג האוויר הקשה השורר בכל חלקי הארץ. בקיבוץ הראל נרשמה שריפה, באזור ירושלים פרצו מספר שריפות גדולות שגרמו בחלקם לסגירת כבישים. כפר מבוא מודיעין ותרום מפונים על יושביהם עקב השריפות הגדולות המשתוללות בקרבתם. ישנם עוד מספר מוקדי שריפות בכל הארץ.

השריפה בירושלים:

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן קיים כעת הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה, נציב כבאות והצלה ופיקוד משטרת ישראל, כב"ה, מד"א, רח"ל והשלטון המקומי בנוגע לגל השריפות ולמאמצי הכיבוי ברחבי הארץ.

השר ארדן הנחה לקדם את המוכנות לקליטת סיוע אווירי בינלאומי במידה והשריפות יימשכו.

השר ארדן הדגיש כי מחר צפוי מזג אוויר קשה אף יותר ועל כן יש להיערך להמשך המאמצים מבחינת הקצאת הכוחות והאמצעים.

השר ארדן הדגיש כי הצלת חיים קודמת להצלת רכוש וכך יש לפעול בכל הפעלת הכוחות, מטוסי הכיבוי והאמצעים. אם יש ספק בנוגע לסגירת כביש-יש לסוגרו.

השר ארדן הנחה לקיים חקירות מהירות של שריפות שיש בהן חשד להצתה ולמקם תצפיות קרקעיות ואוויריות בכדי לייצר יכולת מניעה והרתעה מפני הצתות ביממות הבאות.

השר ארדן הנחה לא לחסוך בכל המשאבים והאמצעים הנדרשים על מנת להתמודד עם השריפות ולהיערך להמשך וכן הנחה להיערך גם לאפשרות הכרזה על אירוע חירום אזרחי באם האירועים ידרשו זאת. הערכת מצב נוספת תתקיים בשעות הערב.

השר לבט״פ הנחה את המשטרה ואת רשות הכבאות וההצלה לפרסם מידע והנחיות שוטפות לציבור להגברת עירנות וזהירות האזרחים.

*השר ארדן:* "אני קורא לציבור להישמע להנחיות כוחות החירום וההצלה ולהימנע מהדלקת אש בימים הקרובים".1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    איזה מפחיד……………..
    יש פצועים?????.