מעבר לאתר המותאם

יבנה: ארבעה הרוגים בתאונת עבודה באתר בניה

בנצי לייזרוביץ No Comments on יבנה: ארבעה הרוגים בתאונת עבודה באתר בניה

4 הרוגים ו-2 פצועים בתאונה קשה, אשר התרחשה הבוקר באתר בנייה ביבנה, כתוצאה מנפילת אלמנטים של עגורן

4c7f3ebe-1fdd-49ef-b953-1692bb9c0ddd

נציב כבאות והצלה לישראל: "אני משתתף בצערן של משפחות ההרוגים, וקורא להסדיר את נושא הבטיחות באתרי בנייה ובמיוחד בפעילות בגובה, למניעת נפגעים נוספים בנפש".

כוחות כיבוי והצלה מתחנת כיבוי אש רחובות, הגיעו תוך דקות ספורות אל זירת התאונה הקשה באתר הבנייה ביבנה. לוחמי האש הבחינו ב-3 פועלים ללא רוח חיים על הקרקע וב-3 פועלים נוספים לכודים על העגורן כאשר, אחד מהם תלוי בין שמים וארץ. היחידה לחילוצים מיוחדים החלה בפעולות חילוץ מורכבות באמצעות ציוד חילוץ ייעודי ומנופים.

הלוחמים מהיחידה לחילוצים מיוחדים, טיפסו על העגורן תוך סיכון עצמי גבוה, ובפעולות חילוץ מורכבות, שכללו בניית מערכת חילוץ באמצעות חבלים הצליחו לחלץ את כלל הלכודים. בשלב ראשון, הלוחמים הגיעו אל הלכוד, אשר היה תלוי בין שמים וארץ באופן מסכן חיים, וכאשר ניסו ליצור עמו קשר הבינו כי אינו בין החיים. הם רתמו אותו למניעת נפילה וחילצוהו אל גורמי הרפואה.

בשלב השני, לוחמי האש איבטחו את 2 הלכודים שהיו פצועים במצב קל, וחילצו אותם דרך הסולם של העגורן אל הקרקע.

נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי הגיע לזירת האירוע כדי לעמוד מקרוב על פעולות החילוץ המורכבות בגובה של 50 מטרים יחד עם מפקד מחוז מרכז של כבאות והצלה לישראל ומפקד תחנת כיבוי אש רחובות.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>