מעבר לאתר המותאם

בצל המתיחות ארה"ב מזהירה חברות תעופה: "אל תטוסו מעל המפרץ"

שלמה ריזל No Comments on בצל המתיחות ארה"ב מזהירה חברות תעופה: "אל תטוסו מעל המפרץ"

החשש הוא מזיהוי מוטעה של מטוסים מעל האזור המתוח. כלי הטיס המסחריים הטסים מעל המפרץ הפרסי ומפרץ עומאן צריכים להיות מודעים ל"פעילויות צבאיות מוגברות ומתחים פוליטיים גוברים"

.

דיפלומטים בארה"ב הזהירו לאחרונה חברות תעופה מסחריות שלא יטוסו בנתיבי טיסה מעל המפרץ הפרסי, בגלל חשש מ"זיהוי מוטעה", לאור המתיחות הביטחונית בין ארה"ב לבין איראן באזור נתיבי מסחר הנפט במפרץ.

האזהרה מסתמכת על הודעה של רשות התעופה הפדרלית של ארצות הברית שפורסמה ביום חמישי האחרון, לפיה כל כלי הטיס המסחריים הטסים מעל המפרץ הפרסי ומפרץ עומאן צריכים להיות מודעים ל"פעילויות צבאיות מוגברות ומתחים פוליטיים גוברים".

בצל אזהרה זו, שר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף אמר היום בריאיון ל"אירנא" כי הוא לא מאמין שתפרוץ מלחמה באזור, שכן טהראן לא מעוניינת בכך ולאף מדינה אין את "האשלייה שהיא יכולה להתעמת עם איראן". לדבריו, "אין מלחמה בגלל שאנחנו לא רוצים מלחמה, ובגלל שלאף אחד לא עלה הרעיון או האשלייה שהם יכולים להתעמת עם איראן באזור".

בתוך כך, נשיא איראן חסאן רוחאני אמר היום: "אנחנו אנשי המשא ומתן וההיגיון, אבל אנחנו לא מוכנים למשא ומתן שהאויב יכריח אותנו להילחם בו. אף אחד בעולם לא תומך בעמדות של אמריקה רק 3 או 4 מדינות בנוסף לישות הציונית".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>