מעבר לאתר המותאם

הבונדסטאג הגרמני הכריז על ה-BDS כארגון אנטישמי: בישראל מברכים

איתי גדסי No Comments on הבונדסטאג הגרמני הכריז על ה-BDS כארגון אנטישמי: בישראל מברכים

ראש הממשלה הגיב להחלטה ההיסטורית ואמר: "מעריך את הקריאה של הבונדסטאג שעל גרמניה להפסיק לממן ארגונים שפועלים נגד קיומה של מדינת ישראל. אני מקווה שההחלטה תביא לצעדים ממשיים"

MIDEAST ISRAEL GERMANY
צילום: פלאש 90

הפרלמנט הגרמני החליט בהחלטה תקדימית להגדיר את ה-BDS ארגון אנטישמי וקוראת לממשלה שלא לתמוך בארגונים ופעולות הקשורים ל-BDS ולא לממן ארגונים השוללים את זכות הקיום של מדינת ישראל.

ראש הממשלה הגיב להחלטה ההיסטורית בגרמניה וכתב: אני מברך את הבונדסטאג הגרמני על ההחלטה החשובה שמכירה בתנועת החרם על ישראל (BDS) כתנועה אנטישמית ומכריזה שאסור לממנה. בייחוד אני מעריך את הקריאה של הבונדסטאג שעל גרמניה להפסיק לממן ארגונים שפועלים נגד קיומה של מדינת ישראל. אני מקווה שההחלטה תביא לצעדים ממשיים, ואני קורא למדינות נוספות לאמץ חקיקה דומה.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין קורא לפרלמנטים נוספים בעולם לאמץ החלטה דומה. "בשם הכנסת בישראל, אני מבקש להודות לחברי הבונדסטאג. תודה מיוחדת נתונה לנשיא הבונדסטאג, וולפגנג שויבלה, על ידידותו האמיצה ומחויבותו לערכי הצדק והדמוקרטיה", מוסיף יו"ר הכנסת.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>