מעבר לאתר המותאם

הילולת הרשב"י: כל הפרטים על ההכנות לאירוע היהודי הגדול בעולם

בנצי לייזרוביץ No Comments on הילולת הרשב"י: כל הפרטים על ההכנות לאירוע היהודי הגדול בעולם

הילולת הרשב"י: מפקדי האירוע בסיורי סיכום עם אנשי מרכז המקומות הקדושים
מתחמי ההתכנסות נסקרו באופן פרטני ודקדקני ע"י מפקדי המרחב בסיור סיכום שקיימו עם אנשי המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים >> ועד מושב מירון מעניק מענה לכלל הגופים בשטחים הציבוריים >> ואל מול ההפצרות בציבור לעלות למירון בתחבורה ציבורית – ברכבות ובאוטובוסים בלבד – לאן יופנו בעלי כלי הרכב הפרטיים? >> כל הפרטים

WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.14

במירון נשלמות בימים אלה ההכנות האחרונות לקראת ההילולא המרכזית של הרשב"י, שתחול החל משעות אחה"צ של יום רביעי בשבוע הבא ותסתיים לקראת אשמורת הבוקר של יום שישי, כשרבים מהחוגגים יישארו לשבות במושב מירון או בסביבותיו.

במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים סיימו בימים אלה את הכנתם של מתחמי ההתכנסות והטריבונות שסביבם באופן הבטיחותי והרחב ככל האפשר, בתיאום מלא עם גורמי הנדסה, ביטחון וכוחות ההצלה השונים.

לדברי הרב יוסף שוינגר, מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, בין המתחמים שהורחבו משמעותית, נכלל מתחם 'תולדות אהרן' ועוד שורה של מתחמי התכנסות והתקהלות. זאת, במטרה שהנשים והילדים המשתתפים באירועי ההילולא בהם, ימוקמו בהיקף רחב יותר להגדלת הבטיחות וכדי לתת אפשרות לקהל רחב יותר של משתתפים להתכנס בהילולת הרשב"י.

במרכז הארצי למקומות הקדושים ממליצים מאוד לעשות שימוש בנסיעה בתחבורה ציבורית בלבד. עם זאת, הם מציינים כי החניונים לרכבים פרטיים ימוקמו בפרוד, עין זיתים (עין הוזים), חצור הגלילית וספסופה ומשם יוסעו בעלי הרכבים הפרטיים בשאטלים. כלי רכב פרטיים יופנו לחניונים השונים על ידי משטרת התנועה הנערכת בכוחות מתוגברים כדי לווסת את היקפי התנועה האדירים לכחצי מיליון העולים למירון מדי שנה בפחות מיממה.

החניונים כולם, הן אלה המיועדים לכלי רכב פרטיים והן אלה המיועדים לבאים בתח"צ, רושתו בנקודות מים, שירות ונוחות, במטרה לתת לעולים מירונה את מלוא האפשרות להגיע לציון הרשב"י בנוחות המקסימלית.

עם זאת, כאמור, המטרה המוצהרת של המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים היא להוביל לכך שרוב העולים למירון יבחרו לעשות שימוש בעיקר בתחבורה ציבורית כדי למנוע פקקי תנועה בדרך, ופיצוץ אוכלוסין באתר הילולת הרשב"י. ההמונים שיבחרו לבוא בתחבורה ציבורית, ישונעו באוטובוסים וברכבות. כפי שפורסם, השנה, לראשונה, יתוגברו הרכבות מאזור המרכז וצפונה לאורך כל שעות יממת ההילולא, וחלק מן הרכבות אף יפעלו באופן של נסיעה מיוחדת וישירה לתחנת כרמיאל בחלק משעות היממה.

במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים חושפים לראשונה תרומה של יהודי החפץ בעילום שמו מארה"ב, אשר תרם 17 מבנים של שירותים המחוברים לביוב מים וחשמל, ואשר יוצבו בכביש 89, בכניסה למושב – שער בזק, בכניסה למושב – שער צרכניה, ובמעלה ההר, וכן בצמוד למתחמי הנשים החדשים. כזכור, כבר בשנה שעברה תרם אותו נדיב, מבני שירותים בעלות של כשני מיליון שקלים.

בנוסף, נתרמו על ידי אותו אדם מארה"ב מערכות יקרות של מים קרים וחמים שנעשו בייצור מיוחד להילולא ובאפשרותן לספק אלפי כוסות בשעה, כאשר אותן מערכות חדישות יוצבו במתחמי הנוחות שיוקמו ליד תחנות השאטלים בחניונים.

כמו כן, לראשונה, מגלים במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, כי אחד מבעלי רשת 'אושר עד', הרב אברהם משה מרגלית, תרם 120,000 מארזי עוגות בוקר אישיות, אשר משונעות בימים אלה בהטסה מיוחדת מניו יורק לישראל ע"י לנדאו אקספרס. המשלוח, העומד על כ-20 טון יחולק בכל תחנות הריענון שהוקמו ע"י המרכז לפיתוח המקומות הקדושים.

המרכז לפיתוח המקומות הקדושים פועל יד ביד עם ראשי הוועד הממונה החדש של המושב מירון, במטרה מוצהרת למניעת פלישה של גורמים וארגונים שונים למתחמים שבבעלות פרטית – תוך חתירה למתן מענה מושלם בשטחים הייעודיים של המושב לכל מתחמי שירות הציבור לאורך יממת ההילולא.

ראשי וועד המושב הממונה של מירון מסרו, כי "תושבי מירון מקדמים בברכה כמדי שנה את המוני הבאים. השנה נערכנו באופן מיוחד לקלוט את ההמונים בשטחי המושב, תוך שילוב ידיים מלא עם המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים המופקד על ההילולא בשטח, וכך גם עם כלל הגורמים הרלוונטיים, כאשר כל דבר שצף ועלה כטעון שיפור, בא בינתיים, ב"ה, על פתרונו", מסר אורי קלנר, יו"ר הועדה הממונה למירון.

מפקדי המשטרה, בראשות תנ"צ שוקי תחאוכה, ממ"ר גליל במחוז הצפון ונצ"מ מנחם (מני) אברהם מפקד מתחם הרשב"י מטעם המשטרה, קיימו שורת סיורים עם ראשי המרכז למקומות הקדושים ונציגי קהילות שונות במתחמי ההתכנסות השונים.

"אנו עומדים מול אתגר מרכזי שכל אחד יוכל למלא את חובותיו הדתיות בשטח מתחם הרשב"י, כאשר אנו מפקדים על המבצע יחד עם המרכז למקומות הקדושים", אמר מפקד מרחב גליל, תנ"צ שוקי חתוכיאן.

כמו כן נמסר עוד, כי במטרה לעמוד על כל גדרי הבטיחות ולמצוא פתרונות אחרונים לקהילות השונות המבקשות להתכנס במהלך אירועי הילולת הרשב"י, נבדקת אפשרות להכנסת חלק מהקהילות ללוח הזמנים הצפוף במתחמים השונים. "הוספת הטריבונות לנשים ולילדים תגביר את הבטיחות בכל המתחמים ובעיקר במתחם 'תולדות אהרן'", אמר מפקד האירוע בשטח, נצ"מ מנחם (מני) אברהם.

ב"המרכז לפיתוח המקומות הקדושים" הביעו התפעלות רבה מהעבודה והעמל ללא ליאות שמשקיע הרב ישראל דרעי, סמנכ"ל "המרכז לפיתוח המקומות הקדושים" שבמשך חודש ימים קודם ההילולא עבר להתגורר במירון ושוקד להבטיח שהכול יהיה כראוי וכיאות.
אנשי "המרכז" אף ביקשו להודות להרב שלמה רוזנשטיין ולכלל אנשי משרד התחבורה והרשות לתחבורה ציבורית שבמשרד התחבורה על פועלם הרב לשינוע ההמונים, וכן לארגוני החסד וההסעדה הפועלים באתרא קדישא מירון ובסביבתו שלא ע"מ לקבל פרס.

כמו כן, ביקשו במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים לציין לשבח את ארגון החסד 'עזר מציון' על העלאת נכים ומוגבלים, חולים וקשישים בטנדרים שיפעלו במעלה ההר לאורך כל שעות ההילולא.

WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.12 WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.13 WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.14 WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.15(1) WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.15 WhatsApp Image 2019-05-14 at 18.53.160 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>