מעבר לאתר המותאם

האזינו ללחנו של המשפיע: "עתידין להיגאל"

אשר גרייבר No Comments on האזינו ללחנו של המשפיע: "עתידין להיגאל"

המשפיע הרה"צ ר' יוסף ברגר שליט"א, משמש גם כאחד מרבני קבר דוד המלך, בימים האחרונים ממש תוך כדי שהוא דואג לצרכי הכלל במקום, נחה עליו לפתע ההשראה ללחן עם המילים הידועות "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות" כשאליהם הוא מצרף את התוספת של חז"ל הקדושים "בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל", לביצוע השיר נקרא הזמר הכשרוני מוטי גולדמן כשעל העיבוד הופקד שרוליק מנדלסון • האזינו

המשפיע הרה"צ ר' יוסף ברגר שליט"א, בנו של הוד כ"ק האדמו"ר ממישקולץ שליט"א, משמש גם כאחד מרבני קבר דוד המלך והוא גם זה שכותב ומחבר את סדרת הספרים והגליונות "פנינים".

לרב ברגר שליט"א שנמצא מידי יום בהר ציון בקברו של מלך ישראל ונושם את הציפיה לגאולה ואת חזרת מלכותו של דוד המלך ובנין בית המקדש שלזה כולנו הרי מחכים, חודש ניסן דווקא מהווה עבורו הזדמנות טובה לעורר את הציבור להתפלל על הנושא החשוב הזה, וכפי שמובא בגמרא: 'רבי שמעון בן מנסיא אומר: בשלושה דברים הללו שהם כידוע – מלכות שמים, מלכות בית דוד, בנין בית המקדש – מאסו אבותינו, ואין מראין לנו סימן גאולה עד שנשוב ונבקש את שלושתם'.

בתקופה האחרונה ישב הרב ברגר שליט"א וחשב איך ניתן לגרום להתעוררות יתר בציבור, והוא כדרכו בקודש כפי שהוא עושה בקומזיצים ובשיחות החסידיות אליהם הוא מוזמן, החליט גם הפעם לעשות זאת דרך הצלילים ומיתרי הלב.

בימים האחרונים ממש תוך כדי שהוא יושב בקבר דוד המלך ודואג לצרכי הכלל במקום, נחה עליו לפתע ההשראה ללחן עם המילים הידועות של מיכה הנביא "כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות" כשאליהם הוא מצרף את התוספת של חז"ל הקדושים "בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל", כשכולו מתמלא בתקווה שאולי זה כבר יקרה עוד בניסן הזה.

וכך כש"עתידין להיגאל" מונח בראשו נטל הוא את שני ילדיו ופנה איתם היישר אל האולפן של המעבד הצעיר והמוכשר שרוליק מנדלסון כשבדרך הוא מצרף אליו את הזמר המצליח והכשרוני מוטי גולדמן לביצוע השיר.

קרדיטים:
לחן: המשפיע הרה"צ ר' יוסף ברגר שליט"א.
זמר אורח: מוטי גולדמן.
עיבוד: שרוליק מנדלסון – אולפני מנדלסונג.
גרפיקה ועיצוב: נ. רובין.
ניו מדיה: 'בחזית'.

מילים:
"כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות, בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל, די גאולה איז שוין האט האט הנה זה בא".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>