- רדיו קול חי - http://www.93fm.co.il -

שביתה אחת יותר מדי: תוקם ועדה לבדיקת התנהלות פקדי הרכבת

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד קורא להקים ועדה מיוחדת שתבדוק את נושא האירועים האחרונים ברכבת ישראל. לשם כך, פנה בר-דוד לשופט בדימוס אמנון סטרשנוב בבקשה שיעמוד בראש הוועדה. השופט סטרשנוב קיבל את בקשתו של יו"ר ההסתדרות והסכים לעמוד בראש הוועדה, שתתכנס עוד השבוע ותגיש את מסקנותיה והמלצותיה לבר-דוד מיד לאחר חג הפסח.

כזכור, ביום שישי האחרון הכריזו במפתיע מספר פקדים ברכבת ישראל על אי הגעה לעבודתם. שביתתם הפתאומית גרמה לעומס רב במספר תחנות מרכזיות.

בתוך כך, השר ישראל כ"ץ מתכוון להעלות היום (ראשון) בישיבת הממשלה את בקשתו לכלול את חקיקת חוק בוררות חובה בשרותים חיוניים- שיאסור שביתות בשרותים חיוניים למשק ולציבור, בהסכמים הקואליציונים הקרובים, ולחייב כל מפלגה שתצטרף לקואליציה לתמוך בחוק.

"השביתות הפראיות והעיצומים שנוקט ועד עובדי הרכבת, תוך פגיעה בנוסעים ובחיילי צה"ל, ומניעת פיתוח והערכות הרכבת להרחבת פעילותה , וחמור מכך, הגיבוי המתמשך שניסנקורן וחבריו להסתדרות נותנים להתנהגות פסולה זאת, מחייבים את חקיקת חוק בוררות חובה , שימנע שביתות בשרותים החיוניים" אמר השר כ"ץ.

שר התחבורה הוסיף: "כשם שעשיתי סדר ברכבת בעבר, כך בכוונתי לעשות גם כעת. ניסיונו של ועד העובדים להחזיר את הרכבת לעידן האחיזה בשאלטר והשביתות הפראיות לא יצלח. הרכבת אינה רכוש פרטי של גילה אדרעי וניסנקורן וחבריו בהסתדרות לקידום אינטרסים אישיים ופוליטיים, הרכבת שייכת לציבור ונעשה הכל כדי להחזירה לפעילות למען הציבור".