מעבר לאתר המותאם

התקפל: אלי ישי ימשוך את מפלגתו ויתמוך ביהדות התורה

איתי גדסי No Comments on התקפל: אלי ישי ימשוך את מפלגתו ויתמוך ביהדות התורה

לאחר ההצהרות של הליכה עד הקלפי אלי ישי ומפלגתו 'יחד' התקפלו • ח"כ גפני: "סגרנו הסכם עם אלי ישי על תמיכה ביהדות התורה" • טרם ברור מה קיבל ישי בתמורה לסגירת המפלגה

אלי ישי
אלי ישי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הסוף למחלוקת בציבור הספרדי? השר לשעבר אלי ישי יסגור את מפלגתו יחד שנכשלה בבחירות האחרונות אך רצה בבחירות הללו שוב, ויתמוך ביהדות התורה.

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני חשף היום בכנס פוליטי בחיפה "סגרנו הסכם עם אלי ישי על תמיכה ביהדות התורה".

טרם ברור מה יקבל ישי בתמורה לתמיכתו. שכן ערב הגשת הרשימות דרש תפקיד שר לעצמו בתמורה לתמיכה ברשימת איחוד מפלגות הימין. קודם לכן דרש "ריץ' רץ'" משס בהרכבת הרשימה.

ההערכה היא כי אם ישיבת כסא רחמים בראשות הגר"מ מאזוז תודיע רשמית על סגירת המפלגה ותמיכה ביהדות התורה, הדבר יביא לתחילת הסוף של המחלוקת שהחלה בבחירות הקודמות לכנסת.

מתנועת ש"ס נמסר: ש"ס, בהנהגת מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן חכם שלום כהן, וביוזמת יו"ר התנועה השר אריה דרעי, פעלה באופן נמרץ בכדי להגיע לאחדות מלאה של הציבור הספרדי סביב תנועתו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצ"ל. לשם כך אף מינתה את בנו של מרן, הגאון רבי דוד יוסף, לשליח מיוחד מול ראש ישיבת כיסא רחמים הגר"מ מאזוז בכדי לקדם זאת. לצערנו, כל מאמצנו לשלום נדחו והם בחרו בדרך אחרת.

ש"ס תמשיך להיות הבית של כלל הציבור הספרדי ושל תלמידי מוסדות כיסא רחמים ותפעל בדרך של אחדות בדרכו של מרן זי"ע ומועצת חכמי התורה.

הסכם יחד יהדות

 0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>