- רדיו קול חי - http://www.93fm.co.il -

אברומי ויינברג רוצה להיות 'עבד נרצה' • צפו

הזמר המוערך והיוצר אברומי וינברג, משחרר סינגל חדש – "עבד נרצה" מתוך האלבום שבדרך דווקא בתחילת חודש אדר, חודש השמחה – וינברג מבקש לשים את הדגש על הלופ האינסופי שחווה כל אדם, בדיאלקט שיש בין האנושיות לאלוקיות, וההתמודדות עם הקונפליקט הפנימי הבלתי פוסק שבין להיות עבד נרצע לעבד נרצה. הדיאלוג שוינברג מייצר באמצעות טכניקות מוזיקה חדשניות, בין היתר בשימוש במיקסים ממוחשבים ובקטעי סולו נדירים, הוא נע בין הקוטביות של יצר הרע ליצר הטוב.

"כל אדם מכור למשהו. גם מי שטוען בתוקף שלא, הוא מכור לאי התמכרות. הגיע הזמן שכולנו נודה שאנחנו מכורים, הפתרון לבעיה הוא קודם כל הכרה בה, ובמקום לברוח לדרכי ההתמודדות הרסניים, אני מציע שנבין שכולנו עבדים של הקב"ה. אפשר להיכנע להתמכרות הזו דווקא מתוך מקום של חוזק, ומתוך מקום מאמין ואמיתי שנותן לבורא עולם את האפשרות לסייע לנו אם רק נדע לתת לו את המקום הזה אצלנו בלב ולהיות רצויים לפניו. זו לא בושה להיות עבד – להיפך, זה אידיאל, רק צריך לדעת לנתב את העבדות לדבר אמיתי" אומר וינברג.

אברומי וינברג, מוכר בעולם המוזיקה כבר שנים רבות. אחד מזמרי החתונות הטובים במגזר, המוסיקה שלו מחברת בין מגזרים ואנשים. מצד אחד, קליטה, בעלת
נגיעות של פופ ורוק, ומצד שני – עמוקה ובלתי מתפשרת על איכות החומרים והטקסט. וינברג הרגיש שבשלה העת להוציא שירים פרי עטו שכתב במהלך השנים, וכעת הוא משחרר אותם לאט, לקול תשבוחות רבות מאנשי התעשייה. וינברג הצליח לפרוץ לקהלים רחבים, תוך שמירה קפדנית על גבולות ההלכה, בהופעות שלו תוכלו למצוא זה לצד זה חרדי מבני ברק, דתי לאומי מכפר גנים, וחילוני מגבעתיים. "המוסיקה היא בשבילי גשר בין מגזרים, בין אנשים, בין קהילות. סוג של גשר המיתרים – מחברים את כולם באמצעות תווים".

בימים אלו, בנוסף להופעותיו באירועים שונים, הוא יוצא לסיבוב הופעות ברחבי הארץ, ושיריו זוכים להשמעות חוזרות ונשנות במדיות השונות ובתחנות הרדיו, על עיבוד השיר הופקד אהרל'ה נחשוני.