מעבר לאתר המותאם

  מחשש לבריחה: אמו ואחיו של המחבל מברקן לא ישוחררו

  בנצי לייזרוביץ 1 Comment on מחשש לבריחה: אמו ואחיו של המחבל מברקן לא ישוחררו

  ביהמ"ש הצבאי דן בערעור שהגישו אמו של המחבל מברקן ואחיו לגבי מעצרם, בו ביקשו להשתחרר למעצר בית. התביעה הצבאית התנגדה "חשש שיבקשו להימלט מאימת הדין" . עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, "לא יתכן שמשפחת טרור כזו או כל טרוריסטים ישתחררו"

  זירת הפיגוע בברקן
  21:48
  18.01.22
  איתי גדסי No Comments on עשרות אלפי אזרחים יצאו למאות צמתים ברחבי הארץ למחאה נגד הממשלה

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות מוקלטות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  היום (חמישי) דן בית המשפט הצבאי במחנה עופר, בערעור שהגישו אמו של המחבל מברקן ואחיו, שנעצרו בחשד שידעו על כוונתו לבצע פיגוע ולא עצרו בעדו, בערעור ביקשו להשתחרר למעצר בית. התביעה הצבאית התנגדה לערעור בטענה שמעצר בית יאפשר להם להימלט מהרשויות ולהתחמק מעונש. רפי לבנגרונד, אביה של קים לבנגרונד שנרצחה בפיגוע, נכח בדיון ודרש שקרובי המחבל ישארו במעצר.

  בפרוטוקול הדיון נכתב כי התובע הצבאי ביקש לדחות את הערערים בטענה שהעונש על עבירותיהם של האם והאח יהיה חמור, "מה שמעלה את החשש ששני העוררים יבקשו להימלט מאימת הדין".

  התובע פירט כי המחבל סיפר לאמו על כוונותיו, אך במקום לפנות לרשות הפלסטינית או למשטרה היא סיפרה לבנה, אחיו של המחבל. "העוררת הולכת לבן השני שלה, מספרת לו על זה ואומרת לו שאשרף (המחבל) אמר לה שיתכן והצבא יבוא לעשות חיפושים בבית. לכן כשהיא (האם) הלכה ואמרה לעורר אז גם הוא יודע, כי אמא שלו מספרת לו על זה, זה לא אדם מהרחוב שמספר לו שאח שלו קנה נשק".

  התובע הצבאי טען שהעוררים צפויים לרצות להימלט, והזכיר את המרדף אחר המחבל "לאור הנסיבות האלה אנו חושבים שהעוררים צפויים לעונש חמור, יש להם סיבה לא לחזור לבית המשפט, הם גרים בשטח A ולא צריך להזכיר כמה זמן לקח לעצור את המפגע עצמו וכמה זמן כוחות הביטחון רדפו אחריו, כשהוא הסתובב במקומות האלה".

  עוד הוסיף התובע כי אחיו של המחבל ניסה לטשטש ראיות ולהסתיר סרטונים שהיו ברשותו, המתעדים כי ידע על כוונות אחיו. התובע סיכם את דבריו "האם העונש כאן לא צפוי להיות משמעותי, שיש אפשרות סבירה ששני העוררים ימלטו ואחר כך גם ינסו לשבש את המשפט? אנו חושבים שהאפשרות הזאת היא הגיונית מאוד".

  רפי לבנגרונד, אביה של קים לבנגרונד יחזקאל שנרצחה בפיגוע בברקן נכח בדיון, ואמר "אני פה בבית המשפט הצבאי, מדובר באמא ובאח של המחבל שרצח את הבת שלי קים. ועל פי מה ששמעתי, מדובר בשני אנשים שלא ראויים לחופש, ובטח לא לשחרור עד לפני תום ההליכים, כי במידה ובית המשפט יעשה את הטעות הזאת אני מאמין שלא ימצאו אותם יותר".

  עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את משפחות הנרצחים היה גם הוא בדיון. לדבריו "היה עכשיו דיון ערער על הארכת מעצר עד תום ההליכים של אח המחבל ומעצר של האמא. שם הסניגור ניסה לטעון שהמשפחה של המחבל לא ידעה בדיוק, אבל כפי שטען התובע הצבאי המשפחה הזו היה חלק מההליך, ידעה על זה שהמחבל מתאמן בנשק. האמא ידעה, המחבל אמר שהוא הולך לבצע פיגוע בזמן הקרוב. אחר כך האח משבש ראיות.

  צפו בדברי אביה של קים ז"ל:  1 תגובות

  מיין תגובות
  1. 1

   הלואי שיהרגו את המחבלים האלה אמן