מעבר לאתר המותאם

ראש המל"ל טס להודו דרך סעודיה: שיתופי פעולה ביטחוניים

איתי גדסי No Comments on ראש המל"ל טס להודו דרך סעודיה: שיתופי פעולה ביטחוניים

ראש המל"ל מאיר בן שבת טס השבוע להודו דרך סעודיה ועמאן. בהודו נפגש עם ראש הממשלה ובכירים במערכת הביטחון. בפגישה נדונו עסקאות ביטחוניות ושיתופי פעולה טכנולוגים. כמו כן ראש המל"ל סקר את ההתבססות והסכנה האיראנית במזרח התיכון

בפגישה עם ראש ממשלת הודו
בפגישה עם ראש ממשלת הודו

היועץ לביטחון לאומי מאיר בן-שבת שב ביום ג' (בשעות הלילה) מביקור בהודו, במהלכו נפגש עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. במהלך הביקור התקיימה שיחת טלפון בין ראש הממשלה נתניהו לראש ממשלת הודו מודי.

ראש המל"ל טס להודו בטיסה הישירה של אייר-אינדיה, דרך המרחב האווירי של סעודיה ועומאן. מדובר בקו תעופה עליו סיכמו רה"מ נתניהו וראש ממשלת הודו.

בן-שבת הגיע להודו כאורחו של היועץ לביטחון לאומי ההודי אג'יט דובאל, וכן קיים סדרת פגישות עם מנכ״ל משרד הביטחון ההודי, מנכ״ל משרד החוץ ההודי ועם ראשי הארגונים הביטחוניים בהודו.

בפגישות נדונו נושאים הקשורים ליחסים בין המדינות, קידום עסקאות ביטחוניות, וסוכמו מהלכים נוספים לקידום שיתופי הפעולה הביטחוניים, הטכנולוגיים והאזרחיים-כלכליים בין ישראל להודו.

בפגישות דנו גם בסוגיות אזוריות. ראש המל"ל סקר את מאמציה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכן את פעולותיה שמערערות את יציבות האזור.

במהלך הפגישות התלוו לראש המל"ל, שגריר ישראל בהודו ד"ר רון מלכא, והנספח הצבאי, אל"מ אפי דפרין.

 0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>