מעבר לאתר המותאם

האם אדם שנוגע בסלולרי בנהיגה, יהיה פסול לעדות?

בנצי לייזרוביץ No Comments on האם אדם שנוגע בסלולרי בנהיגה, יהיה פסול לעדות?

במסגרת כנס המשפט העברי שנערך בירושלים, נשא הרב בן ציון אלגאזי דיון הלכתי על חוקי התעבורה במדינת ישראל מזווית ההלכה היהודית: 'כל חוקי התעבורה תקפים על פי ההלכה וחייבים לשומרם. דינא דמלכותא דינא, מי שאינו נשמע להם הוא רשע"

WhatsApp Image 2019-01-10 at 16.25.17

הכנס העולמי לדיני ממונות ומשפט עברי המתקיים היום (חמישי) בירושלים , במסגרתו מסר שיעור הרב בן ציון אלגאזי, ראש מכון 'צורבא מרבנן' וראש ישיבת ההסדר רמת גן בנושא סכנת החיים בכבישים

הרב אלגאזי הסביר בדבריו כי מי שמסכן את חייו שלו וחיים של נהגים אחרים – יש לו גדר של 'רשע' ע"פ ההלכה היהודית. "סיכנת חיים בכביש – אתה רשע!

נגעת במכשיר סלולארי בעת נהיגה – זו סכנת חיים ממשית ואתה רשע! לא חגרת את ילדייך – רשע!

מי שעובר על חוקי תנועה שיש בהם סכנת חיים הוא בגדר רשע, ויכול להיות שיהיה פסול לעדות. אפילו שלא גרם בפועל לתאונה, אלא אותו נהג יצר פוטנציאל לתאונה מסכנת חיים".

במסגרת דבריו הסביר הרב אלגאזי את הגדרים ההלכתיים הקשורים לתקנות וחוקי התעבורה: "יותר מכל מלחמות ישראל – נהרגו תושבים דווקא בתאונות הדרכים.
אסון דור שלצערנו מאות כל שנה מקפחים את חייהם.

הרמב"ם אומר מצוות עשה: השמר לך ושמור נפשך מאוד – כל פרט שיש מכשול במחיצתו חייב להסירו. וישנו איסור של לא תשים דמים בביתך. וכך גם ברשות הרבים.

כל חוקי התעבורה תקפים על פי ההלכה וחייבים לשומרם! דינא דמלכותא דינא".

בנוסף ציין הרב אלגאזי: "מצווה להצטרף לאפליקצייה של 'שומרי דרך' המדווחת על נהגים אשר נוסעים בצורה המסכנת את הציבור הרחב".

במסגרת המושב השתתפו גם הרב רצון ערוסי – נשיא הכנס, הרב שלמה אישון ראש מכון כת"ר, וגאל גרינוולד – יו"ר עמותת צורבא.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>