מעבר לאתר המותאם

ראש עיריית ירושלים בעיר דוד: "פגשתי כאן 3,000 שנות היסטוריה"

בנצי לייזרוביץ No Comments on ראש עיריית ירושלים בעיר דוד: "פגשתי כאן 3,000 שנות היסטוריה"

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון הגיע לביקור בגן הלאומי, עיר דוד בירושלים. בסיור אמר ליאון: "עיר דוד מגלמת בתוכה 3000 שנה של חיבור עמוק בין עם ישראל לירושלים, והתרגשתי מאד לחוות היום את החיבור הזה"

עיר דוד
עיר דוד

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון ביקר היום (ראשון) בגן הלאומי 'עיר דוד' הסמוך לכותל המערבי ונפגש עם מנכ"ל עיר דוד – חתן פרס ישראל, דוד (דודל'ה) בארי.

במהלך הסיור ביקר ראש העיר בחפירות רשות העתיקות בחניון גבעתי ובחפירות הרחוב המדורג במסגרתן נחשפת בימים אלה דרך עולי הרגל. מדובר ברחוב הראשי של ירושלים הקדומה אשר חיבר בין בריכת השילוח לבין בית המקדש השני.

"כשנכנסתי לחפירה ראיתי את אבני הריצוף המפוארות, והייתי בטוח שמדובר בריצוף חדש של השנים האחרונות. כשהתברר לי שאני צועד על האבנים המקוריות עליהן צעדו עולי הרגל לפני 2000 שנה, הרגשתי שאני ממש נפגש עם ההיסטוריה של העם היהודי. עיר דוד מגלמת בתוכה 3000 שנה של חיבור עמוק בין עם ישראל לירושלים, והתרגשתי מאד לחוות היום את החיבור הזה באופן מוחשי כל כך" אמר ראש העיר.

"זו לא פעם ראשונה שאני כאן, אבל אין ספק שבכל פעם ביקור כזה מרגש אותי מחדש", אמר ראש העיר לדוד בארי, "למעשה מדובר לא רק בפרויקט חיים שלך אלא בפרויקט חיים של עם ישראל, המקשר בין הדורות שלנו לדורות שלפני 2000 ו-3000 שנה".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>