מעבר לאתר המותאם

"איבדנו אתו קשר עין וביצענו שיחזור": נמשך תחקיר חדירת המחבל

קובי פינקלר No Comments on "איבדנו אתו קשר עין וביצענו שיחזור": נמשך תחקיר חדירת המחבל

התחקיר בשל התקרית הקרובה בה מחבל עם סכין שלוף התקרב לעמדת צה"ל ונורה, נמשך | התצפיתנית שזיהתה את החדירה מספרת: "רוב המחבלים חזרו לאחר ירי האזהרה – אחד נשאר"

WhatsApp Image 2018-10-13 at 19.52.02(1)

בצה"ל נמשך התחקיר של האירוע החמור בו חדרה חולייה מחבלים לתוך שטח ישראל והגיעה סמוך מאוד לעמדת צה"ל. אחד המחבלים הגיע עם סכין שלוף – נורה.

התצפיתנית שזיהתה את האירוע, סמל עומר קפלן, מגדוד "נשר", חיל האיסוף הקרבי, סיפרה: "ההתראה הראשונה תפסה אותי כשאני מתגברת עמדה. אני קופצת לנקודה, ורואה עשרות מתפרעים שחותכים את הגדר ומניחים מטען. הם מצליחים ליצור חור בגדר והעשן מפיצוץ המטען מכסה את האזור".

"בחסות העשן והפרת הסדר האלימה מספר חשודים מנסים להתקרב לעמדות כוחותינו, אבל אני מזהה אותם מכריזה לכוחות בקשר והם מבצעים לעברם ירי אזהרה. רובם חוזרים על עקבותיהם, אך אני מבחינה כי אחד נותר בשטח ואיבדנו איתו קשר עין", היא מספרת על הרגעים הדרמטיים.

לדבריה, לאחר ביצוע שיחזור תצפית, יש ביטחון וודאי לגבי הימצאות המחבל סמוך לכוחות: "אנחנו מבצעות שחזור של התצפית בזמן אמת ומודיעות לכוחות שבוודאות יש מחבל נוסף, אחד הלוחמים מזהה אותו ומנטרל אותו".0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>