מעבר לאתר המותאם

סערת חוק הגיוס: מועצת גדולי התורה מתכנסת

יעקב הרשלר No Comments on סערת חוק הגיוס: מועצת גדולי התורה מתכנסת

חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל יתכנסו בשעות אחר הצהריים לדיון בנושא חוק הגיוס | להחלטת גדולי התורה צפויה השפעה על שלמות הקואליציה ושאלת ההליכה לבחירות

האדמו"ר מבאיאן בבואו לכינוס הקודם
האדמו"ר מבאיאן בבואו לכינוס הקודם : יונתן סינדל, פלאש 90

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל צפויה להתכנס היום (ראשון) בשעה חמש אחר הצהרים בבית וועד הפועל של 'אגודת ישראל' ברחוב שומר הכותל בירושלים, חברי המועצת – גדולי התורה, ידונו בעיקר על חוק הגיוס, ניסוחו והשלכותיו.

הדיון בחוק הגיוס מתקיים לאור שובה של הכנסת מפגרת הקיץ ורצונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר את חוק הגיוס עוד במושב הנוכחי. הדיון בחוק הגיוס כבר הביא את חברי המועצת להתכנס ארבע פעמים כשכינוס זה יהיה החמישי במספר.

הדיונים צפויים ליסוב בעיקר סביב מכסות הגיוס ומועד פקיעת החוק – בעוד שש שנים.

את הכינוס היום מוביל, לראשונה, מזכיר מועצת גדולי התורה הנכנס הרב יעקב ולצר. בשבועות האחרונים קיים הרב ולצר פגישות רבות עם גדולי התורה. ביום שישי האחרון שוחח הרב ולצר עם סגן השר יעקב ליצמן וסגן השר מאיר פרוש ודן עימם בחוק הגיוס, בנוסף קיים ולצר שיחות עם חברי הכנסת ישראל אייכלר ומנחם אליעזר מוזס שדנו בחוק לאחר מכן עם האדמורי"ם מויזניץ' ובעלזא.

במשרד ראש הממשלה עוקבים בדריכות אחר הכינוס והחלטות גדולי התורה שישפיעו על שלמות הקואליציה ושאלת ההליכה לבחירות.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>