מעבר לאתר המותאם

נחשף: פעיל חמאס, האיש שמאחורי כל הפעילות האלימה ב'הר הבית'

קובי פינקלר 2 Comment on נחשף: פעיל חמאס, האיש שמאחורי כל הפעילות האלימה ב'הר הבית'

במסגרת החקירה שנערכה ע"י השב"כ, נחשפה התארגנות של צעירים בראשות מחבל חמאס, הצעירים התפרעו ב'הר הבית' תוך יידו אבנים ושיגור זיקוקים אשר סיכנו את השוטרים בהר הבית, כתוצאה מפעילותם 4 שוטרים נפצעו

מהומות במזרח ירושלים ע"י צעירים ערביים
מהומות במזרח ירושלים ע"י צעירים ערביים צילום: פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הותר לפרסום, כי במסגרת חקירת "שב"כ" שהתנהלה בשבועות האחרונים בשיתוף עם 'משטרת ישראל', נחשפה קבוצה של צעירים, תושבי ישראל ממזרח ירושלים, אשר הובילו עימותים אלימים בהר הבית ב 27 ביולי 18', לאחר תפילת יום השישי.

בתוך כך נחשפה חוליית פעילים שרכשו זיקוקים, אשר בהמשך הוברחו לשטח הר הבית במטרה לתקוף באמצעותם את כוחות הבטחון ששהו מחוץ לשטח ההר בסיומה של תפילת יום השישי בהר.

יצוין כי בעקבות האירוע החמור נפצעו 4 שוטרים, וכתוצאה מהארועים האלימים נסגר הר הבית למספר שעות.

במסגרת החקירות בשב״כ ובמשטרה נחשף כי מאחורי הקבוצה עמד אבו צביח, פעיל חמאס, תושב כפר עקב, בעל ת.ז ישראלית, אשר שוחרר חודשים מספר טרם לכן לאחר שנשפט למאסר של כשמונה חודשים בגין פעילותו בארגון הטרור 'שבאב אל אקצא'. צביח הינו בנו של מצבאח אבו צביח אשר ביצע פיגוע ירי רצחני ב 09 באוק' 16' בירושלים במהלכו נרצחה לבנה מליחי ז"ל והשוטר יוסי קירמה ז"ל.

מן החקירה עלה, כי צביח היה זה אשר הוביל את האירוע האלים, העביר את המימון לרכישת הזיקוקים והנחה לגייס פעילים נוספים להתפרעות בהר הבית, וכן לירות את הזיקוקים לעבר הכוחות הישראלים.

יחד עם צביח פעל רשיד רשק, בעל ת.ז ישראלית, פעיל חמאס אשר ריצה בין השנים 14'- 16' עונש מאסר בשל מעורבותו בפיגוע דקירה. רשיד גייס פעילים והנחה אותם כיצד לפעול באירוע. בנוסף פעל רשיד בשבועות שלאחר העימותים לעורר אירוע אלים דומה בהר הבית, אולם ללא הצלחה, עקב הפעילות הסיכולית של כוחות הביטחון.

ביחד עם השניים נעצרו 8 מעורבים נוספים תושבי מזרח ירושלים, מולם מתנהלים הליכים משפטיים בגין מעורבות באירוע האלים בהר הבית, וכן באירועי אלימות נוספים במזרח ירושלים.

מכוחות הביטחון נמסר: שב"כ ומשטרת ישראל ימשיכו לפעול לסיכול כלל גורמי הטרור הפועלים בהר הבית, במטרה לשמור על השקט והיציבות במתחם ולמנוע כל ניסיון ליצר הסלמה במצב הביטחוני באמצעות פעילות אלימה בהר הבית.2 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    ם אני שמעתי אישית כמה פעמים ממרן הרצי"ה על האיסור לעלות להר הבית. הרצי"ה סבר שאף-על-פי שיש מקומות שמותר בוודאות להיכנס אליהם בהר הבית, יש לחשוש ליהודים חילוניים שילמדו מאיתנו ויעלו, והם יעלו גם למקומות שיש בהם איסור כרת. לכן צעק מרן הרצי"ה "עוד חתיכת כרת" עוד חתיכת כרת" והיה מפרש שהוא מתכוון ליהודים חילוניים שילמדו מאיתנו ויעלו למקומות האסורים. שאלנו את מרן הרצי"ה: "האם מניעת ההשתוללות של הערביים בהר הבית אינה חשובה מספיק בכדי להתיר לנו לעלות?" השיב מרן הרצי"ה: "הרי חיילינו שומרים בהר הבית והרי כל התפילות של הערביים בהר הבית הם רק בפיקוח וברשות השלטון היהודי והצבא וממילא אין להחשיב השתוללות והתפרעות של הערביים כהפרת הריבונות ולכן לא נוכל להתיר את העלייה שלנו להר הבית" עד כאן דבריו הקדושים המדויקים של מרן הרצי"ה ששמענו מפיו, וכך גם כתב מפורשות בכרוז שהוציא בז"ך שבט תשל"ז שכל החומרה שאנו לא נכנסים לא גורעת במשהו בערך הבעלות הקניינית שלנו והשליטה שלנו שם היא כמו בכל שאר המקומות הקדושים בארץ ובהמשך: "קיימת בכל תוקפה בעלותנו על כל שטח המקום הזה ורשותנו למציאותם זאת של הגויים שם". הדברים האלו ברורים מאוד: מרן הרצי"ה מתנה חד-משמעית את עניין העלייה להר הבית במצב הבעלות והשליטה של עם ישראל במקום: כל עוד יש שליטה מוחלטת של מדינת ישראל וניתן לומר שקיימת בכל תוקפה בעלותנו שם ואין כלל הפרת ריבונות של הצבא אין כל סיבה להתיר את הכניסה להר. אבל אם וכאשר יגיע מצב שהריבונות שלנו תופר והערביים יעשו במקום כבשלהם ויניפו דגלי אש"ף וחמאס, יהיה חובה ומצווה גדולה על כל איש מישראל לעלות שוב ושוב להר הבית בכדי לחזק את ריבונותנו שם. אלה הרי דברי מרן הרצי"ה בעצמו! מרן הרצי"ה קבע הן בשיחותיו בעל-פה איתנו והן בדבריו הברורים בכתב כי יש חוב קדוש ומצווה גדולה והכרחית לעלות שוב ושוב להר הבית במקרה של הפרת הריבונות של המדינה.