מעבר לאתר המותאם

מייק פומפאו תוקף את ג'ון קרי: אין למעשיו תקדים בהיסטוריה של ארה"ב

יעקב גפן No Comments on מייק פומפאו תוקף את ג'ון קרי: אין למעשיו תקדים בהיסטוריה של ארה"ב

מזכיר המדינה האמריקאי, תקף את קודמו בתפקיד, לאחר שנפגש בחשאי עם ראשי השלטון האיראני וייעץ להם איך להתמודד מול הסנקציות של ממשלת ארה"ב

בנימין נתניהו, ג'ון קרי, רומא
צילום: Amos Ben Gershom/GPO

חסר תקדים: מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, מתח לפנות בוקר (שבת) ביקורת חריפה על מזכיר המדינה לשעבר בממשל אובמה, ג'ון קרי בעקבות פגישתו עם נציגי הממשל האיראני במהלך התקופה בה איים הנשיא טראמפ לבטל את הסכמי הגרעין עם המעצמות.

פומפאו אמר כי "מה שקרי עשה אינו הולם וחסר תקדים. זה לא עולה בקנה אחד עם מדיניות החוץ של ארצות הברית כפי שהתווה הנשיא טראמפ. זה מעבר לבלתי הולם, אי אפשר למצוא תקדים כזה בהיסטוריה של ארצות הברית".

יש לציין, כי קרי היה הרוח החייה מאחורי ההסכם הרע עם שלטון האייתולות באיראן, לאחר הצהרת כוונות של טראמפ על ביטון ההסכם, אמר קרי לאיראנים כי הכי טוב שהם ימשכו את הזמן עד לאחר החלפת השלטון. מדובר בחתירה כנגד מדיניות ארה"ב. נשיא ארה"ב זעם על מעשי מזכיר המדינה לשעבר ופגישתו עם מי שמסומנים בארה"ב כראשי מעצמת הטרור.



0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>