מעבר לאתר המותאם

בני ברק: עיר מסוכנת להולכי רגל – 108 הולכי רגל נפגעו בשנה החולפת

ארי מילר No Comments on בני ברק: עיר מסוכנת להולכי רגל – 108 הולכי רגל נפגעו בשנה החולפת

בני ברק נמצאת במקום העשירי בארץ, באחוז הנפגעים מתאונות דרכים | 504 איש נפגעו בין 2013 -2017 | מנכל אור ירוק: חלק גדול מהמקרים, בגלל נהגים שלא מורידים את הרגל מהגז

אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: פלאש 90

ונשמרתם: בני ברק היא העיר במקום העשירי, בהיפגעות הולכי רגל בתאונות דרכים בישראל. כך עולה מניתוח מיוחד של עמותת אור ירוק לבסיס נתוני הלמ"ס. מהנתונים עולה כי בחמש השנים האחרונות (2013-2017) נפגעו בעיר 507 הולכי רגל בתאונות דרכים – 2.68 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע בבני ברק 101 הולכי רגל בתאונות דרכים. עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2017 נפגעו בבני ברק 108 הולכי רגל, מתוכם 14 הולכי רגל נפצעו באורח קשה.

מודיעין עלית, היא העיר במקום ה-31 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות דרכים בישראל. מהנתונים עולה כי בחמש השנים האחרונות (2013-2017) נפגעו בעיר 37 הולכי רגל בתאונות דרכים – 0.55 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע במודיעין עלית שבעה הולכי רגל בתאונות דרכים. עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2017 נפגעו במודיעין עלית שבעה הולכי רגל, מתוכם שלושה הולכי רגל נפצעו באורח קשה.

בעמותת אור ירוק ניתחו את נתוני ההיפגעות של הולכי הרגל ב-33 ערים מעל 50 אלף תושבים בתקופת זמן של חמש שנים. במטרה לתת תמונת מצב מדויקת, הנתונים נבדקו גם בהשוואה למספר התושבים בכל עיר וניתן מדד של הולכי רגל נפגעים בהשוואה לכל אלף תושבים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל נפגעים בעיקר בתחום העירוני וניתוח הנתונים מראה שרובם הגדול נפגע כתוצאה מאי מתן זכות קדימה של נהג הרכב. את הנתונים הללו ניתן לשנות באמצעות ריסון נסיעת מהירות כלי הרכב על ידי הצבת פסי האטה באותם רחובות אדומים שבהם נפגעים רוב הולכי הרגל.

בנוסף, חייבים להגביר את הנוכחות המשטרתית בתוך הערים ולהתמקד באכיפה כנגד אותם נהגים שמזלזלים בחייהם של הולכי הרגל ומונעים מהם את זכות החציה. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להוביל מהלך כולל בשיתוף ראשי הערים שיצמצם את מספר הולכי הרגל שנפגעים בתאונות דרכים. הגיע הזמן לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים".

 

רשימת הערים המלאה: הולכי רגל נפגעים בערים מעל 50 אלף תושבים:

לאחרונה שלח ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", פניות לראשי הערים בבקשה להציב את שיפור בטיחות הולכי הרגל כיעד מחייב וליישם אמצעים ופתרונות הולמים לבעיה חמורה זאת.

בפנייתו בפנייתו קורא מנכ"ל עמותת אור ירוק לראשי הערים לפעול בנושא ולהציב פסי האטה במקומות בהם יש ריכוז של ילדים ואזרחים ותיקים כגון: בתי ספר, גני משחקים, בתי אבות, מועדוני יום וכו'. ומציין כי מהלך זה יביא למיתון וריסון הנסיעה באזורים אלו ולהקטנת הסיכוי להתרחשות תאונות דרכים.

הרשימה המלאה:

unnamed

 0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>