מעבר לאתר המותאם

דו"צ: חיכינו 15 דקות ואז כלי הטיס הופל מעל הכינרת, היה תיאום מול הרוסים

קובי פינקלר 1 Comment on דו"צ: חיכינו 15 דקות ואז כלי הטיס הופל מעל הכינרת, היה תיאום מול הרוסים

כלי הטיס שחדר מסוריה זוהה עוד לפני שחדר למרחב האוורי הישראלי | רביעיית מטוסי קרב וזוג מסוקי קרב הוזנקו לעברו, אך לבסוף הכלי יורט באמצעות טיל פטריוט, מעל דרום הכינרת | הכלי לא היה חמוש בחומר נפץ וכנראה היה במשימת מודיעין

צה"ל ברמת הגולן. צילום פלאש 90
צה"ל ברמת הגולן. צילום פלאש 90
סמוך לשעה שלוש ורבע אחר הצהרים חדר  כלי טיס בלתי מאויש  מכיוון סוריה לעבר שטח ישראל. דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס  אומר שמדובר בכלי טיס בלתי מאויש שטס לכיוון ישראל וחדר לשטח ישראל בעומק 9.6  ק"מ.
החדירה עמוקה יחסית לישראל, חיל האוויר חיכה כ-15 דקות עד שהתקבלה ההחלטה ליירט, כך מוסר דובר צה"ל. כמו כן אומרים בצבא: "היה תיאום מול הרוסים לאורך האירוע על מנת למנוע חיכוך".
לדבריו: "זיהינו את המטוס כבר שהיה בשטח סוריה ואז רביעיית מטוסי קרב ושני מסוקי קרב  הוזנקו לעבר הכלי וברגע שהיה זיהוי ודאי סוללת פטריוט מאזור צפת ירתה טיל אחד לעבר הכלי והשמידה אותו".
בצה"ל אומרים שהכלי היה סורי והיה במשימת איסוף "אנחנו לא יודעים לומר אם הוא איבד את דרכו או היה בכוונת מכוון ובכל מקרה הוא לא היה סיכון" אומר תא"ל מנליס. ניתן להעריך שזו לא פעולה מתוכננת ובכל מקרה היה ניתן ליירט אותו בכל שלב מדגישים בצבא.
דובר צה"ל הוסיף: כלי הטיס עבר גם בשטח ירדן ובסופו של דבר חדר מסוריה. בצה"ל איתרו את שרידי המל"ט מדרום לכינרת, חדר כעשרה ק"מ לשטח ישראל. טס גם מעל ירדן, לא היו עליו חומרי נפץ. כאמור מדובר בכלי טייס סורי.


1 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

מיין תגובות
  1. 1

    אסור לחלק את ארץ ישראל בשום פנים ואופן.ערבים האלו הם לא צריכים את הארץ.הם חיים רק מרתיחה זה בדם שלהם.ואם יתנו להם אפילו חלק מהרשת זה יהיה קטסטרופה.הם ירצחו אחד אחרי השני.ואותו הדבר ערבים מהמשולש הם אותו דם זורם אצלהם יומם ובלילה.רק להרוג עוד יהודי חלביות שהיד.אז מקבל בגן עדן 70 בנות.הם מנוהלים.אין ואסור להגיע להסכם.הם לא מקיימים הסכמים.כמו כורש הסבא שלהם.צריך לשלוח אותם לירדן.שמה המדינה שלה.מתי הציונים כבר יתפכחו ויקבלו קצת שכל..השאירו את השכל הישר שלהם בפולניה לצערי