מעבר לאתר המותאם

מייק פומפאו: פירוז גרעיני מלא – תוך שנתיים וחצי

מוטי סבן No Comments on מייק פומפאו: פירוז גרעיני מלא – תוך שנתיים וחצי

בשיחה עם כתבים בסיאול בירת דרום קוריאה, הצהיר מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו: כי הפירוז הגרעיני המלא יקרה תוך שנתיים וחצי, הכוונה לסיימו עוד לפני תום מועד כהונתו הראשונה של הנשיא.

נתניהו ופומפיאו
נתניהו ופומפיאו צילום: חיים צח, לע"מ

ויהי אחרי הפסגה: מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שוהה היום (רביעי) בסיאול בירת דרום קוריאה לתדרוך ועדכון בכירים בממשל הדרומי על תוצאות פסגת השלום בסינגפור. בשיחה עם עיתונאים אמר מזכיר המדינה: כי ארה"ב צופה כי הפירוז הגרעיני המלא עליו דובר בפסגה יסתיים להערכתו בתוך שנתתים וחצי.

בהמשך נשאל מזכיר המדינה מייק פומפאו, האם הנשיא מכוון להתקדם בצורה דרמטית בפירוק הגרעין לפני 2021 מועד סיום כהונתו הראשונה של הנשיא,השיב: "כן לחלוטין", בהסבר לדבריו אומר המזכיר: ההסכם הראשוני בין טראמפ לקים לא כלל את כל ההסכמות בין הצדדים והוא בטוח כי בפיונגיאנג מבינים שיידרש אימות לפירוז.

"עניינים רבים שבהם הושגו הסכמות לא הועלו על הכתב, כך שיש עוד הרבה עבודה לעשות", הוא הוסיף ואמר כי הוא לא יודע מתי תיערך הפגישה הבאה עם נציגי צפון קוריאה בנושא. "אני צופה שזה יהיה די מהיר", מבהיר מזכיר המדינה, "אני די בטוח שבערך בשבוע הבא נתחיל ביצירת הקשר".

 0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>