מעבר לאתר המותאם

  חוק הקרן החדשה: כך תוגבל פעילות קרנות בינלאומיות

  איתי גדסי No Comments on חוק הקרן החדשה: כך תוגבל פעילות קרנות בינלאומיות
  21:18
  24.05.22
  אסתי פלד No Comments on מדוע המפלגות החרדיות לא עושות 'דילים' עם הממשלה? | האזינו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בעקבות קמפיין תנועת "אם תרצו" לחשיפת פעולותיה של הקרן לישראל חדשה, הגיש ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הצעת חוק חדשה הדורשת להפסיק באופן מידי כל שיתוף פעולה עם קרנות התומכות בארגוני דה לגיטמציה המקבלים מימון זר מישויות זרות.

  הצעת החוק החדשה מבקשת למנוע שיתופי פעולה מקרנות התומכות בארגונים שעיקרן מימונם מישויות מדיניות זרות. הצעת החוק מבקשת למנוע שיתופי פעולה בין אותם קרנות זרות לגופים ציבורים מתוך רצון לחזק את הדמוקרטיה הישראלית. הצעת החוק מבקשת למנוע מגורמי חוץ שאינם פועלים בדרך הדיפלומטית המקובלת, לפעול בארץ. שר המשפטים יוכל להחריג קרנות או גופים שלא יכללו בתוך החוק.

  בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי : "במדינת ישראל פועלים עשרות ארגונים וקרנות שזוכים לקבל סיוע מישויות מדיניות זרות. חלקם מייצגים באופן מובהק אינטרסים זרים שאינם עולים בקנה אחד עם האינטרס הישראלי. ארגונים אלה, הפועלים בחוסר שקיפות ביחס למטרות פעילותם ובכסות של ארגונים הפועלים לטובת האינטרס הישראלי, נהנים היום משיתופי פעולה עם חלק מהגופים הציבורים במדינת ישראל לרבות משרדי ממשלה, צה"ל ורשויות מקומיות, , וזאת על אף שהציבור הישראלי אינו יוצא נשכר מפעילותם ומטרתם של ארגונים אלה היא שמירתם של אינטרסים זרים."

  עוד נכתב: "כיום חלק ממשרדי הממשלה מקיימים קשרים עם "הקרן לישראל חדשה". בין השאר ניתן למצוא את משרד התרבות, את משרד התקשורת שממן את ארגון הטלוויזיה החברתית, ערוץ שחותר תחת ריבונות המדינה, את משרד החינוך שעד לא מכבר קיים קשר עם האגודה לזכויות האזרח,  ארגון שמגן על מחבלים בבתי משפט, ובזכות לחץ ציבורי, נפסק הקשר. ארגונים הנתמכים על ידי הקרן כמו "בצלם" ו- "רבנים לזכויות אדם" זכו לקבל תקני שירותי לאומי. לאחרונה אף פורסם כי צה"ל ומשרד המשפטים השתתפו בסמינר של האגודה לזכויות האזרח. מטרת הצעת החוק היא למנוע כל קשר בין אותו תאגיד פוליטי זר  הפועל בצורה שאינה דמוקרטית כדי לפורר את מדינת ישראל מבפנים לבין משרדי הממשלה".

  ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מגיש הצעת החוק אמר כי: "בשנים האחרונות גוברת מעורבות ישויות מדיניות זרות המשתפות פעולה עם גופים ציבוריים וארגונים הקוראים לחרם על מדינת ישראל. שיתוף הפעולה הזה, בין אם הוא גלוי ובין אם מוסווה,  מסוכן לדמוקרטיה הישראלית. העובדה כי ישויות זרות מקדמות אינטרסים מדיניים שלהם ושל אוייבינו דרך שימוש בגופים ציבוריים בישראל מהווה נתיב מסוכן שיש לחסום אותו והחוק הזה מהווה עוד אבן דרך בחיזוק הדמוקרטיה הישראלית ובהגנה עליה מפני אינטרסים של מדינות זרות."

  יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג בירך על הגשת הצעת החוק מצדו של ח"כ פורר ואמר כי: "מכל העולם הדמוקרטי, רק מדינת ישראל סובלת מתופעה בה ארגונים פוליטיים זרים פועלים בתוכה כאופוזיציה גלויה ולוחמת. ראשי הארגון הזר "הקרן לישראל חדשה" הצהירו במפורש שהקרן וארגוניה, הם האופוזיציה במדינת ישראל. אותה אופוזיציה זרה פועלת נגד חיילי צה"ל ומדיניות הביטחון של המדינה, נגד הזהות היהודית שלה ולערעור מעמדה של ישראל בעולם. היא אף פועלת בגלוי להפלת ממשלות נבחרות למרות שנבחרו באופן דמוקרטי ולגיטימי. מדובר בניצול ציני של הדמוקרטיה הישראלית כדי לפגוע בה מבפנים ולכן חייבים לעצור זאת לאלתר."  0 תגובות