דרעי: "הגיע הזמן שהמדינה תתייחס למירון באופן הראוי"

  איתי גדסי No Comments on דרעי: "הגיע הזמן שהמדינה תתייחס למירון באופן הראוי"

  בישיבת היערכות להילולת התנא האלוקי רשב"י זיע"א, אמר דרעי: "אם מחלקים את 15 המיליונים שהמדינה משקיעה בהילולא בל"ג בעומר לכמות הבאים יוצא שהיא משקיעה 25 שקלים בלבד לכל אדם"

  השר דרעי וסגן השר איציק כהן

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  בישיבת היערכות ראשונה להילולת ל"ג בעומר במירון אומר שר הפנים אריה דרעי: "למרות ההיערכות והמאמצים הגדולים של כל הגורמים, אנחנו רחוקים מאד ממה שמדינת ישראל היתה צריכה להשקיע בציון רשב"י במירון. להבדיל, בקבר יתרו בכפר חיטים ניתן לראות את ההשקעה האדירה של המדינה במתחם המפואר, בכבישי הגישה הרחבים ובכל התשתיות באיזור. אני מפרגן להם, אבל מדוע באתר קדוש כמו מירון המושך אליו כ-2 מליון מבקרים במהלך השנה, מעבר לחצי מליון במהלך ההילולא, אין את ההשקעה הראויה? חסרים שם דברים מינימאליים. לציבור הזה מגיע לא פחות מאחרים".

  עוד הוסיף השר דרעי, "עשיתי חישוב, אם מחלקים את 15 המיליונים שהמדינה משקיעה בהילולא בל"ג בעומר לכמות הבאים יוצא שהיא משקיעה 25 שקלים בלבד לכל אדם. זה מעט שבמעט. הגיע הזמן לחשוב בגדול על אתר רשב"י ולפשט את הבירוקרטיה כדי להפוך אותו למשהו גדול ומכובד כראוי לו".

  את הדברים אמר השר דרעי בישיבת היערכות מיוחדת שהתקיימה היום (חמישי) במשרדי המועצה האיזורית מרום הגליל, בה השתתפו הגר"ש רבינוביץ רב המקומות הקדושים, סגן שר האוצר איציק כהן, ח"כ דני סיידה, מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס, מנכ"ל הרשות לפיתוח המקומות הקדושים יוסף שווינגר, ראש מועצת מרום הגליל, בכירי המשטרה ואגף התנועה, נציגי משרד התחבורה ועוד.

  השר דרעי אמר: "הילולת הרשב"י במירון היא אירוע גדול בכל קנה מידה. השנה מדובר בימי חמישי, שישי ושבת שבהם צפויים להגיע מאות אלפים לאתר הקדוש במירון, זימנתי את הישיבה המיוחדת כדי להיות בטוח שההיערכות נעשית כהלכה ומתואמת עם כל הגורמים", אמר.

  במהלך הישיבה סקר המנכ"ל יוסף שווינגר את ההיערכות ההיקפית של כל גורמי הבטחון, התנועה, ההצלה והחירום לראות ההילולה והציג את השיפורים הרבים שנעשו בשטח.

  נציג המשטרה אמר, כי הילולת רשב"י הנה האירוע הגדול ביותר בישראל מבחינת המשטרה, ומגויסים אליו לא פחות מ-5,000 שוטרים. "מדובר באירוע עם מורכבות רבה מאד. בהדלקה הגדולה של חסידות בויאן משתתפים 20,000 איש, ובמהלך כל הלילה והיום מגיעים מאות אלפים. מיום רביעי בבוקר המתחם כולו יהפוך לסטרילי ולא תותר כניסת רכבים. אני משוכנע שהשנה התפקוד שלנו יהיה טוב יותר".

  ח"כ סיידה סקר את עבודות השיפוץ הגדולות הנעשות בציר העליה לציון, במימון משרדי הדתות והנגב והגליל, במסגרתן הוחלפו כל מערכות התשתיות, ביוב, מים, תאורה, תקשורת, גינון ועוד וציים שהעבודות הללו יסתיימו בעוד כחודשיים.

  רב הכותל והמקומות הקדושים, הגר"ש רבינוביץ פרט את החידושים שהתבצעו השנה באתר וסביבתו, כמו התקנת שירותים מפוארים ועוד, וכן הציג את התכניות המידיות לשיפוץ נרחב של כל מרפסת הכהנים ובניית שתי קומות, וכן התקנת ארונות קודש חדשים והחלפת כל הריהוט בציון הקדוש, במימון תורמים ונדיבים.

  השר דרעי סיכם ואמר: "אני מתרשם שההיערכות מתנהלת כראוי במגמה של שידרוגים והפקת לקחים. אני רצה לשבח את כל הגורמים המסייעים לקידום האתר, את סגן השר יצחק כהן שנרתם לנושא בכל כוחו בגיוס תקציבים, את משרדי הדתות והתחבורה, המשטרה והמקומות הקדושים על מאמציהם בנושא".  0 תגובות