מעבר לאתר המותאם

יעל שבח: "רזיאל בטח היה אומר שצריך לומר הלל"

איתי גדסי No Comments on יעל שבח: "רזיאל בטח היה אומר שצריך לומר הלל"

אישור הישוב חוות גלעד בישיבת הממשלה: יעל שבח: "הפכת מספדי למחול לי. אין מילים לתאר את הרגע הזה. הכאב נמהל באושר". ראש מועצת שומרון: "זה רגע היסטורי, הממשלה עשתה את המעשה הציוני הנכון. התרגשות גדולה מאוד"

הרב שבח הי"ד (במרכז)
הרב שבח הי"ד (במרכז)

לאחר 15 שנות התיישבות, הודיעה היום הממשלה על אישור חוות גלעד ולמעשה הקמת ישוב חדש בשומרון.

כזכור, לאחר הפיגוע הקשה, יעל שבח, אלמנתו של הקדוש הרב רזיאל שבח הי"ד, פנתה לראש מועצת שומרון יוסי דגן וביקשה ממנו לסייע לה להביא תשובה אמיתית לרצח. אישור חוות גלעד. הישוב חוות גלעד הוקם ב 2002 ע"י איתי זר ואשתו בת ציון. כתשובה לרצח אחיו של איתי. גלעד זר. על אדמות אותן רכש אביו של גלעד זר – משה זר. מאז סירבה הממשלה לאשר את הקמת הישוב למרות שהוא נבנה על אדמות פרטיות של יהודים. ונמצא בבעלות פרטית.

כאמור היום החליטה הממשלה על הקמת הישוב על בסיס הצעת מחליטים של שר הבטחון. את ההודעה על אישור הישוב קיבל ראש מועצת שומרון יוסי דגן משרת התרבות ח"כ מירי מירי רגב, ומסר את ההודעה ליעל שבח ליו"ר הישוב שלום דוד מן, למשה זר ולאיתי זר שנכחו במקום ולתושבי הישוב כולו.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר באותו הרגע: "זה רגע היסטורי ומרגש. למשפחת שבח, לישוב חוות גלעד, למדינת ישראל כולה. החלוצים של חוות גלעד הוכיחו כי לא ניתן לנצח את הרוח. זהו ניצחונה של האמת ושל הציונות מעל הכל". דגן הודה לראש הממשלה לשר הבטחון ולשרי הממשלה "שנרתמו לנושא ופעלו לאישור הישוב ולהגשמת צוואתו של הנרצח הרב רזיאל שבח הי"ד"

יעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל הי"ד אמרה ברגע בו היא קיבלה את הבשורה: "חבל שהגענו ליום הזה. אבל אם כבר הגענו אז אני שמחה שאנחנו מצליחים להוציא ממנו את התשובה המנחמת ביותר שיכולה להיות. רזיאל בטח היה אומר שצריך להגיד הלל, ושככה נראית הגאולה".

איתי זר אמר: "אני מאוד מתרגש מאוד שמח. אנחנו לא שוכחים לא את גלעד ולא את רזיאל. אני בטוח שרזיאל שמח ומחייך עכשיו למעלה. האמנו תמיד שחוות גלעד תהיה יום אחד ישוב מן המניין. זה קרה יותר מהר ממה שחשבנו. ואנחנו גאים בממשלתנו שהלכה על הצעד הזה" אמר בהתרגשות.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>