מעבר לאתר המותאם

מרגש • לראשונה מנסיגת צה"ל: מסע רגלי לקבר יוסף הצדיק זיע"א

קובי פינקלר No Comments on מרגש • לראשונה מנסיגת צה"ל: מסע רגלי לקבר יוסף הצדיק זיע"א

היסטוריה – הלילה: תושבי השומרון – כולם חלק מגדוד הגמר המורכב מתושבי השומרון – נכנסו לראשונה מאז הנסיגה מקבר יוסף – רגלית לתוך קבר יוסף שבשכם • דגן: "עשיתם היסטוריה. החזרתם את כבוד האומה. עלינו להתחזק מהמקום הזה"

גדוד המילואים של תושבי השומרון קיים הלילה את מסע סיום האימון שלו. שהתחיל באיתמר והסתיים בקבר יוסף שבשכם.

למעשה מאז נסיגת כוחות צהל מקבר יוסף לא התקיימה כניסה רגלית לקבר יוסף. הלילה תושבי השומרון. כולם חלק מגדוד הגמר החדש שהוקם כולו מתושבי השומרון – נכנסו בתהלוכה מאיתמר לקבר יוסף שבשכם.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שצעד פנימה יחד עם החיילים אמר: "להיות כאן בקבר יוסף במקום הקדוש הזה עם הלוחמים היקרים, של גדוד הגמר של השומרון ששומרים על הבית כפשוטו. תרתי משמע גם על הבית הלאומי של כל עם ישראל. לב ארץ ישראל והשומרון וגם על הבית שלהם של תושבי השומרון יחד עם הקצינים במילואים של חטיבת שומרון. סגל הפיקוד של חטיבת שומרון. דבר מרגש. אני באופן אישי הצטמררתי כששרנו פה בטקס הצבאי. בקבר יוסף בלב שכם. במלא אופטימיות במלא כוחות בע"ה צה"ל יתחזק מהמקום הזה של קבר יוסף הצדיק וגם בבניין ארץ ישראל".

גדוד הגמר המיוחד הוקם כחלק ממחשבה שבשעת חירום הדבר הנכון ביותר הוא שתושבי השומרון הנמצאים במקום הקרוב ביותר למקום – יגנו על ביתם.0 תגובות

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>