מעבר לאתר המותאם

  שירו של אבא: פרשת בראשית

  יואב דיליאון No Comments on שירו של אבא: פרשת בראשית

  כמדי שבוע, השדרן יואב דיליאון, שולח למכריו מספר דברי תורה מתוך דברים שאמר אביו, ר' בנימין זאב ז"ל, על פרשיות השבוע. השבוע פרשות 'בראשית' ואתם מוזמנים להתענג על דברי התורה המתוקים

  יואב דיליאון
  15:11
  26.05.22
  נדב דוד No Comments on 60 שניות על "טשולנט" עם יצחק אייזיקוביץ' | האזינו

  התכניות האחרונות

  ארכיון תוכניות

  גם בפייסבוק

  היום ברדיו

  [daily-schedule schedule=1]

  פוסטים אחרונים

  תגיות

  שבת בראשית! אומר אבא שבמילה 'בראשית' מרומזות המידות הטובות העיקריות שהאדם צריך ואלו הן:
  ב=ביטחון
  ר=רצון
  א=אהבה
  ש=שקידה
  י=יראה
  ת=תורה

  ומוסיף ואומר שבמילה בראשית יש 6 אותיות כנגד ששת ימי הבריאה ו-4 האותיות משני הקצוות מצטרפות למילה ברית רמז שהעולם נברא על מנת שישראל יקבלו עליהם את התורה בברית עולם ושתי האותיות האמצעיות במילה בראשית הן אש לפי שהתורה נמשלה כדברי חז"ל לאש.

  "על שלשה דברים העולם עומד"
  כתוב בפרשה: "ויאמר אלוהים תדשא הארץ דשא.." אומר אבא כידוע הכל מרומז בתורה וכאן מרומזים דברי התנא רבן שמעון בן גמליאל במסכת אבות "על שלושה דברים העולם עומד. על הדין, על האמת ועל השלום" ובפסוק קוראים על הדשא שהוא הבסיס על האדמה ועליו עומד העולם כי דין שלום אמת ראשי תיבות "דשא".

  "שעשני כרצונו"
  שואל אבא למה נשים מברכות בבוקר "שעשני כרצונו" ומסביר, כשבא הקדוש ברוך הוא לברוא את האדם התייעץ עם מלאכי שמים וכשברא את האשה יצר אותה כרצונו בלי לקבל עצה מאחרים.

  "מקווה מים"
  שואל אבא מה השיעור של מקווה כשר? וכרגיל הכל מרומז כי יש פסוק בפרשה "ולמקווה המים קרא ימים". מקווה בגימטריה =151 וגם מ' (40) סאים שווה בגימטריה 151  0 תגובות